Haber Detayı
13 Ağustos 2013 - Salı 09:47
 
Rahvan Atlar Gölcük için koştu
Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 10. Gölcük Koşusu, Gölcük Saraylı 17 Ağustos Mezarlığı yanındaki 17 Ağustos Koşu pistinde 9 kategoride yapılan yarışlara yaklaşık 120 At katıldı.
Spor Haberi
Rahvan Atlar Gölcük için koştu

Geleneksel Rahvan At Yarışmaları 10. Gölcük Koşusuna, İzmir, Gerede, Bursa, Balıkesir, Ankara, Aydın, Side, Orhaneli, Menemen, Konya, Samsun, Afyon, Denizli, Gemlik, Bolu, Alanya, Siirt, Antalya, Ödemiş, Değirmendere ve Gölcük'ten yarışmacılar katıldılar. 
Gölcük 17 Ağustos Koşu parkurunda yapılan Geleneksel Rahvan At yarışmaları10. Gölcük Koşusunda Rahvan Atlar, Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük orta, Deste boy, Dörtlü taylar, Üçlü taylar, İthal-A, İthal-B Büyük atlar olmak üzere 9 dalda koştu.Yarışmalar kıyasıya mücadeleye sahne olurken izleyiciler heyecanla bu güzel organizasyonda özellikle final bölümünde keyifli dakikalar yaşadılar. 
Yarışmalar öncesinde bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yarışlara ilgi her geçen sene daha da artıyor. Gösterilen ilgi nedeniyle bizlerde bu sevince bu heyecana ortak olmak ve destek vermek için güzel çalışmalar hazırlıyoruz, gelecek yıllarda Organizasyonumuz daha yoğun katılımlarla daha da büyüyecek dedi.
Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı’da bir konuşma yaparak, Ülkemizin dört bir köşesinden gelerek bu güzel organizasyonun devamlılığını sağlayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ve Yarışamaya katılan Rahvan  atçılarımızı kutluyor,izleyici olarak katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi. 
Akabinde yoğun geçen yarışlar sonunda derece alanlara Ödülleri ve  Kupaları Protokol tarafından takdim edildi.Yarışmaların Kupa ve ödül takdiminin tamamlanmasının ardından,
Türkiye Geleneksel spor dalları Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Küçükmeral, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yarış hakemlerine ve Yarışma komitesine plaket takdim edilip emek veren herkese teşekkür etti. Gölcük'lü İşadamı ve aynı zamanda 2009-2010-2011-2012-20123 yılı yarış ağası Halil Küçükyılmaz, her kategorinin 1.lerine birer altın hediye etti.
Geleneksel Rahvan At Yarışları 10. Gölcük Koşusuna,Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek,AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel,CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş, Hasan Özer, Gölcük'lü İşadamı ve aynı zamanda 2009-2010-2011-2012-20123 yılı yarış ağası Halil Küçükyılmaz, Rahvan Atçılar Kulüp Başkanı Osman Kalyoncu,Rahvan At yarışları Tertip Komitesi Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Levent Değirmenci, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri,Mahalle ve Köy Muhtarları ve çok sayıda yarış severler katıldılar.
GELENEKSEL RAHVAN AT YARIŞLARI
10.GÖLCÜK KOŞUSU SONUÇLARI
Baş atlar                                                                             
1- Mustafa Küçükmeral
2- Mustafa Erbaş
3- Bekir Er
Başaltı
1- Hasan Aslandağ
2- Ahmet Gökçe
3- Enis Çapan 
Büyük orta
1- Ekrem Demir
2- Bedri Canbay
3- Mustafa Küçükmeral
Küçük orta
1- Mehmet Çavuşoğlu
2- H.İbrahim Aşçı
3- Ali Çelik
4lü taylar
1-Aslan Aslandağ
2- Ali Çelik
3-Murat Kölemenoğlu
3'lütaylar
1- Mustafa Çetin
2- Atilla Özgen
3- Hüseyin Kabadayı
Deste
1-Bedri Canbay
2-Levent Değirmenci
3-Burhan Çeçen
İthal - A Atlar 
1- Mustafa Erbaş
2- Rıdvan Erdoğan
3-Ahmet Gökçe
İthal – B Atlar
1-Bekir Er
2-Bedri Canbay
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük, Belediyesi, Geleneksel, Rahvan, At, Yarışları, 10, Gölcük, Koşusu, Gölcü
Yorumlar
Haber Yazılımı