Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 09:35
 
RAMAZAN ÖNCESİ PAZAR UCUZLADI
Ramazan öncesi Semt Pazarında fiyatlarında artış yaşanmazken, ürün kalitesine göre 3 çeşit fiyat uygulanmasına geçildi. Bir ürün 4 lira 6 lira ve 8 lira arasında değişirken geçtiğimiz hafta 8 liradan satılan soğan bu hafta bu hafta 4 liraya kadar düştü.
Ekonomi Haberi
RAMAZAN ÖNCESİ PAZAR UCUZLADI

Semt Pazarında fiyatlarında artış yaşanmazken, ürün kalitesine göre 3 çeşit fiyat uygulanmasına geçildi. Bir ürün 4 lira 6 lira ve 8 lira arasında değişiyor.

Halkın alış veriş noktası olan semt pazarlarında kış aylarında sürekli ürün fiyatları tek olarak artarken, yaz aylarına yaklaşınca yapılan değişiklikte ise pazarda ürün fiyatları çeşitlendi. Çünkü kış aylarında havaların soğuk olması hale yeterince ürün gelmiyordu. Bundan dolayı ürünlerin fiyatı sürekli artıyordu. Pazarcı esnafı halden ürün pahalı aldığında tüketicilere pahalı satmak zorunda kalıyordu. Bu yaz aylarının yaklaşmasıyla, bu gün Gölcük Kavaklı Mahallesinde kurulan Gölcük'ün en büyük pazarlarından Çarşamba pazarında tezgahlara konulan ürünler ucuzdan pahalıya kadar etiketler konuldu. Tezgahta domates 4 lira, 6 lira ve 8 liraya kadar fiyatı belirlendi. 

Buna göre sebze fiyatları; domates 4 lira, 6 lira ve 8 lira, Salatalık 7 ve 8 liradan 2 lira 50 kuruş ile 3 lira 50 kuruş arasında, taze fasulye bir dönem 25 lira iken şimdi 5 lira ile 8 lira arasında. Patlıcan 8 liradan 3 liraya kadar düştü. Kabak 7 liradan 3 lira 50 kuruş ve 4 liraya kadar indi. Patates fiyatlarında değişiklik yaşanmayarak 3 lira 50 kuruş ile 4 lira arasında değişiyor. Kuru soğan ise 3 lira 50 kuruş, 5 lira ve 7 lira 50 kuruş olarak tezgahta yerini aldı. Maydanoz 1 lira, taze soğan demedi 2 lira, kıvırcık 3 lira ile 4 lira arasında. Ispanak 4 lira ve pırasa 7 liradan tezgahta yerini aldı. 

Meyve; elma 3 lira 50 kuruş, muz 11 lira, portakal 2 lira 50 kuruş, yeşil erik kilosu 14 lira, çilek 8 lira, karpuz kilosu 4 lira ve Armut 4 Lira olarak tezgahta yerini aldı.
Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: RAMAZAN, ÖNCESİ, PAZAR, UCUZLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı