Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 09:00
 
SAADET PARTİSİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
Saadet partisi Genel Merkez ve İl-İlçe Teşkilatlarının kongre süreci Ekim ayında yapılacak olan Genel Merkez Büyük Kongreden sonra planlanarak yapılacaktır.
Siyaset Haberi
SAADET PARTİSİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Saadet Partisi  İl Başkanı Nurettin Çelik, Kocaeli teşkilatlarının kongre sürecinde daha sağlıklı çalışması adına genel merkezimizden görev değişikliği talebi kabul edildi. İl Başkanlığı görevine Genel Merkezimiz tarafından İl Teşkilat Başkanı Zafer Mutlu görevlendirildi. Bu akşam (4 Eylül Cuma) yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantımızda görev devir teslimi yapılmıştır.

 

Nurettin Çelik'in Basın açıklaması

12 Mayıs 2017 tarihinde Genel Merkezimizin görevlendirmesi, 22 Ekim 2017 tarihinde İl Kongremiz vesilesi ile yapmaya başladığım Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevim sürecinde 2 seçim geçirdik (2018 Genel Seçimler ve 2019 Yerel Seçimler). Kongre takvimleri gereği Genel Merkezimiz başta olmak üzere teşkilatlarımız kongre sürecine girmiştir.

Genel Merkez kongremizden sonraki süreçte yapılacak olan İl Başkanlığı kongremizde görev alacak arkadaşlarıma sağlıklı bir çalışma sahası oluşturmak adına Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevimden ayrıldığımı değerli Kocaeli kamuoyuna arz ediyorum.

Yeni dönemde görev yapacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

 

 

Zafer Mutlu Kimdir?

1975 yılında İzmit’te doğdu.  Babası Merhum Halit Mutlu,  Mehmet Ali Paşa’nın tanınmış esnaflarındandır. İlk ve ortaöğrenimini 27 Mayıs İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini İzmit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lise öğreniminin akabinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydoldu ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamladı. Üniversite yıllarında ticaretle uğraşan Mutlu, Belsa Plaza ve İstiklal Caddesi’nde giyim mağazaları işletti. 2004 yılından itibaren Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfında çalışmalarda bulunan Mutlu, Belsa Esnafları Derneğinde de yöneticilik yapmıştır. Anadolu Gençlik Derneği İzmit İlçe Başkanlığı ile Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Başiskele Belediye Başkan Adayı oldu. En son Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatında, Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi. Zafer Mutlu Evli ve üç çocuk babasıdır.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SAADET, PARTİSİNDE, GÖREV, DEĞİŞİKLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı