Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 16:56
 
SAĞLIK ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİLMİŞTİR
Personnel maaşlarının banka üzerinden ödenmesi için İl Sağlık Müdürlüğünün yapmış olduğu ihalede hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Denetleme Kurulu Başkanı Erkan Temel ile birlikte Şubede Basın açıklaması yaptı.
Sağlık Haberi
   SAĞLIK ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİLMİŞTİR

Kocaeli İl Sağlık müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda görev yapan personelin maaş ve özlük haklarının banka üzerinden ödenmesi için yapılan ihaleyi bir Kamu bankası almış ve konu 06 Kasım 2019 tarihinde yerel basına yansımıştır.
Basında çıkan haberlere göre İl Sağlık müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda görev yapan çalışanlara beş yıl boyunca maaş ve özlük haklarından kaynaklanan ekonomik değerler ihaleyi alan banka üzerinden kendilerine ödenecek.
Yapılan promosyon ihalesinde Sağlık Müdürlüğü ile YETKİLİ ama ETKİSİZ SARI SENDİKA sağlık çalışanlarını mağdur etmiştirler. Teknik şartnamenin hazırlanmasında bir temsilci bulundurma yetkisi olan yetkili ve etkisiz SARI SENDİKA alınacak promosyon ödemelerini büyük başarı gibi göstermek suretiyle kamu oyunu ve çalışanları yanıltmaktadır.
Yapılan ihalede sağlık çalışanlarına ödenecek ekonomik değer Türkiye genelinde aylık bazda diğer illere bakıldığında son sıralarda yer almaktadır.  
Kifayetsiz muhteris bu sözde sendikacılar, yetkili oldukları sürece memura hep kaybettirmişlerdir. 
Yapılan toplu sözleşmelerde çalışanın memnuniyetsiz tutumundan rahatsız olan bu kişiler, son günlerde banka promosyonlarında elde edilen promosyon ücretlerindeki personelin genel memnuniyet duygularından faydalanarak istismar etmeye çalışmaktadırlar. 

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma parelel olarak bankaların müşteri bulma arayışı kamu çalışanlarının maaş ve ücretlerini kendi bankaları aracılığıyla ödenmesini ve aynı zamanda bankalarından maaş alan kamu çalışanlarının; havale, otomatik ödeme talimatı, kredi kartı talebi, tüketici kredisi çekme gibi konularda çoğunlukla maaş aldıkları bankayı tercih etmelerinin etkisiyle promosyon ücretlerinde rekabetçi bu tavrı ücretlerin tatmin edici seviyelere yakın miktarlara ulaştığını göstermektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , SAĞLIK, ÇALIŞANLARI, MAĞDUR, EDİLMİŞTİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı