Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 17:04
 
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MADDE BAĞIMLIĞI SEMİNERİ
Tüm sağlık çalışanlarına ulaşılması hedeflenen eğitimlerin ilki Darıca Farabi Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Eğitime, Darıca Bölgesindeki hastaneler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Hekimliklerinde görev yapan sağlık çalışanları katılım sağladı.
Sağlık Haberi
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MADDE BAĞIMLIĞI SEMİNERİ

Kocaeli Devlet hastanesinde görevli Sosyal Çalışmacı Temur Baydoğan ile SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Sosyal Çalışmacı Coşkun ​​Deniz Çavuş tarafından yapılan sunumlarla;
Maddenin kullanımının zararları hakkında bilinçlendirme, ailelerin madde kullanımı hakkında bilmeleri gerekenler, aile olarak üzerimize düşen görevler, çocukları madde kullanımından uzak tutmak için neler yapılabilir? Madde kullanan kişi nerelere yönlendirebilir? sorularının cevaplandırılıyor. 
 
Sağlık çalışanlarının madde bağımlılığı yönünde farkındalığının arttırmak, bu tür durumlarda yakınlarına ve çevrelerine doğru bilgilerle destek olmalarını sağlamak amacıyla yapılan eğitimler diğer ilçelerde de devam edecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, ÇALIŞANLARINA, MADDE, BAĞIMLIĞI, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı