Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:22
 
SAĞLIK KOMPLEKSİ YAPILMAYA BAŞLIYOR
İlçemizde uzun yıllar hizmet veren ve önümüzdeki ay Verem Savaş Dispanseri ile birlikte yıkılarak yerine 4 katlı modern sağlık kompleksi yapılacak olan Gölcük Devlet Hastanesi Donanma Semt Polikliniği boşaltılmaya devam ediyor. Yıkımın Ağustos ayı içinde gerçekleşmesi planlanıyor.
Sağlık Haberi
SAĞLIK KOMPLEKSİ  YAPILMAYA BAŞLIYOR

Gölcük'te Donanma caddesi üzerinde yapılacak olan yeni sağlık kompleksi için boşaltılan Semt Polikliniği öncesi uzun zamandır görev yaptıkları binanın yıkılacağı için üzgün olan personel son görev günlerinde Semt Polikliniği binası önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Verem Savaş Değirmendere'ye taşındı Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemizde Donanma Caddesi üzerinde bulunan Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanseri'nin yer aldığı alan üzerine inşa edilecek olan yeni Sağlık Kompleksi için Semt polikliniği boşaltılıyor. Verem Savaş Dispanseri ise geçici süreyle Değirmendere Atatürk Mahallesi 3036. Sokak No:4 adresinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi'nin alt katına taşındı. Binanın komple boşaltılmasını ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım işlemi gerçekleşecek. Yıkımın Ağustos ayı içinde gerçekleşmesi ve Eylül sonu Ekim başı gibide sağlık kompleksinin inşaatına başlanması bekleniyor. 2 yılda bitecek Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize yakışır yeni bir Sağlık Kompleksi için proje onaylandı. 22 Temmuz'da ihalesi gerçekleştirilen Donanma Caddesi üzerinde bulunan Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanseri'nin yer aldığı alan üzerinde yapılacak olan yeni Sağlık Kompleksi bin metrekare alan üzerine  inşa edilecek. Zemin katında kendi otoparkı bulunacak olan yeni Sağlık Kompleksi 4 katlı olacak. İçimde Verem Savaş Dispanseri, İlçe Sağlık Müdürlüğü, 10 Aile İstasyonu, eğitim salonları, gebe eğitim sınfları ve geniş bir yemekhanesi olacak. Ayrıca ihtiyaç duyulduğu taktirde hastaneye ait birimlerin hizmet verebileceği bölüm ayrılacak. İnşaatın başlamasıyla bir buçuk iki yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

GÖLCÜK YÜZBAŞILAR AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ  (8 AHB)
Değirmendere yapımı devam eden Devlet Hastanesinin bulunduğu Merkez Mahallesi 5 ada 12 parsel üzerinde yapılacak ek binada yer alacak ve 8 aile hekimi görev yapacaktır.

GÖLCÜK 2 NO.LU 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU
Değirmendere Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nın, Değirmendere yönünden gelirken sağ (güney) tarafında, E-130 Karayolu’na cepheli arsanın 400 m2’lik kısmında yapılacaktır. Gölcük Belediye Meclisi’nin 02.07.2019 tarihli oturumunda Gölcük 2 No.lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için arsanın 10 yıl süreyle tahsis edilmesine karar verilmiştir. Binanın inşaatı Kocaeli Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi tarafından kısa sürede gerçekleştirilecektir.

GÖLCÜK SAĞLIK KOMPLEKSİ
2017 yılı yatırım programında yer alan, proje tutarı 5.000.000 TL olan 1. Basamak Gölcük Sağlık Kompleksi (TSM-VSD-İSM-ASM-112 ASHİ-SYM-Semt Polikliniği), Gölcük İlçesi, Yenimahalle Mahallesi, 102 ada 248 parselde 2.764 m² arsa alanında inşa edilecektir. Sağlık Kompleksinin yapılacağı Donanma Caddesi’nde bulunan Gölcük Merkez Semt Polikliniği (Dispanser) ve Verem Savaş Dispanseri kısa sürede yıkılacak ve inşaata başlanacaktır. Kompleksin proje çalışmaları ve onay işlemleri tamamlanmıştır. Bakanlık tarafından yapım izni verilmiştir.

GÖLCÜK YUNUS EMRE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ  (4 AHB)
Gölcük Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi, Gölcük İlçesi, Örcün Ş. Mahallesi, 504 Ada 1 Parsel üzerinde 1.780,31 m² arsa alanında (Tirvana Cafe’den Çağlar Sitesine istikametinde) inşa edilecektir. Valiliğimiz Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yaptırılacak olan Gölcük Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nin proje çalışmaları ve onay işlemleri tamamlanarak yapım ihalesine çıkılmıştır.

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ PREFABRİK EK HİZMET BİNASI
Mevcut Gölcük Necati Çelik Hastanesi’nin batı tarafında yer alan ve halen otopark olarak kullanılan yerde, bir koridorla hastane bağlantısı sağlanacak olan Gölcük Devlet Hastanesi Prefabrik Ek Hizmet Binası’nın proje ve yapım ihalesi 30.05.2019 tarihinde yapılmıştır. Ek bina ile polikliniklerin sayısı ve hizmet kalitesi artacak, hastaların sıra bekleme süresi asgariye inecektir.

DÜZAĞAÇ AİLE SAĞLIK MERKEZİ
Gölcük, Düzağaç Mah., 208 Ada, 1 Parselde prefabrik binada hizmet vermekte olan Düzağaç Aile Sağlık Merkezi, yine aynı alanda inşa edilecek yeni binaya taşınacaktır. Bu konuda; Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ile arsa takası suretiyle arsanın tahsisi konusunda yazışmalar devam etmekte olup; kısa süre içinde inşaata başlanması hedeflenmektedir. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, KOMPLEKSİ, , YAPILMAYA, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı