yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 12:06
 
SAHİLLER ÇÖPE DÖNMÜŞ
Büyükşehir Belediyesi, İzmit ve Başiskele ilçelerindeki çeşitli sahil noktalarında gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları sonunda 4 günde 12 kamyon çöp ve yosun topladı
Kocaeli Haberi
SAHİLLER ÇÖPE DÖNMÜŞ

Çevre dostu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hem şehir içinde hem de körfez denizindeki temizlik çalışmalarına devam ediyor. Yıl boyunca sahilleri düzenli bir şekilde temizleyen Büyükşehir’e bağlı Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, son yapılan çalışma kapsamında İzmit ve Başiskele ilçelerindeki sahillerden 4 günde 12 kamyon yosun ve çöp topladı.

 

HEM KARADAN HEM DE DENİZDEN

Büyükşehir Belediyesi çevre denetim uçağı, deniz botu ve deniz süpürge araçları ile Körfez’i sürekli olarak denetleyip temizleme çalışmaları yürütüyor. Bu doğrultuda ayrıca karadan da ekipler denizin yosunlardan ve çöplerden arındırılması için belli aralıklarda sahillerde çalışmalar yürütüyor. Son olarak İzmit ve Başiskele ilçelerinde Büyükşehir ekipleri yosunları temizlemek için mesai harcadı.

 

4 GÜN SÜRDÜ

Ekipler; Başiskele Naile – 1, İzmit Güney Terminal arkası ve Outlet arkasında bulunan sahillerde temizlik çalışmalarında bulundu. 4 gün süren temizleme çalışmalarında 12 kamyon çöp ve yosun toplandı. Yoğun süren temizlik çalışmalarında 6 personel görev yaptı.

 

ÇALIŞMALAR TÜM İLÇELERDE SÜRÜYOR

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı yol, park ve bahçelerdeki çalışmalarına devam ederken sahil kıyılarını da ihmal etmiyor. Ekipler yıl boyunca ilçelerdeki sahillerde yosun ve çöpleri topluyor. Yapılan çalışmalarla sahillerin temiz tutulması amaçlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAHİLLER, ÇÖPE, DÖNMÜŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı