Haber Detayı
15 Kasım 2016 - Salı 08:14
 
SANAYİ İHALESİ YAPILDI
Gölcük Yeni sanayi çarşısı ihalesi Gölcük belediyesi toplantı salonunda yapıldı. Sanayi için 9 firma teklif verdi. En yüksek teklifi 59 milyon 900 bin TL ile Haldız İnşaat Ticaret A.Ş. verirken en düşük teklifi 39 milyon 800 bin TL ile Betaş beton Sanayi Ticaret A.Ş. verdi.
Ekonomi Haberi
SANAYİ İHALESİ YAPILDI

Gölcük Yeni sanayi çarşısı ihalesi Gölcük belediyesi toplantı salonunda yapıldı. Sanayi için 9 firma teklif verdi. En yüksek teklifi 59 milyon 900 bin TL  ile Haldız İnşaat Ticaret  A.Ş.  verirken en düşük teklifi  39 milyon 800 bin TL ile Betaş beton Sanayi Ticaret A.Ş. verdi.

Gölcük yeni Sanayi ihalesi Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş Başkanlığında belediye toplantı salonunda yapıldı. İhaleye Belediye Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş, Kemal Kahraman Levent Değirmenci ve ihaleye katılan firma yetkilileri katıldı.

belediye Başkan yardımcısı İbrahim Tektaş “ İhaleye 9 firma katılıyor. Belediyemizin sanayi ihalesini başlatıyorum. Bugün burada Sanayi Çarşımızın ihalesinin teklif mektuplarını okuyoruz. Projemizde en iyi teklifi veren firmayı ilgili komisyonumuz belirleyecektir. Bu işin yapımı yaklaşık 54 milyon 430 bin 431,15'dir.  İhalemizin Gölcükümüze hayırlı olmasını diliyorum”dedi

İHALEYE KATILAN FİRMALAR
1-)Yapı 1453 Sanayi İnşaat Ltd. Şti             teklifi       48 miyon 41 bin 53 TL
2-)Gülaş İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti.      teklifi       40 miyon 925 bin 555,55 TL
3-)Yavuz Dekorasyon İnşaat Ltd. Şti           teklifi       49 milyon 500 bin TL
4-)Dağsan İnşaat Ltd Şti Prosan İnşaat       teklifi       43 milyon 300 bin TL
Ticaret Ltd. Şti
5-)Hisar Sanayi İnşaat Ltd. Şti                    teklifi      43 milyon 178 bin TL
6-)Gökalp Müşavirlik AŞ Aslanlar İnşaat     teklifi      47 Milyon 333 bin TL
 iş ortakları Ltd. Şti  
7-) Özensan Sanayi Ticaret A.Ş.                  teklifi     46 miyon 965 bin TL
8-) Haldız İnşaat Ticaret A.Ş.                      teklifi     59 milyon 900 bin TL
9-) Betaş beton Sanayi Ticaret A.Ş.            teklifi     39 milyon 800 bin TL
 
Tekliflerin okunmasının ardından başkan Tektaş “Bizler ihale uslune göre incelememiz gerekiyor. Komisyonumuzun incelemeleri neticesinde firmalara ihaleyi kazanan firma bildirilecektir”dedi. 

ÖNEMLİ PROJE
Belediye Başkanı Mehmet  Ellibeş, “Böylesine bir proje Türkiye'de ilk defa gerçekleştiriliyor.  Yapılan yapım ihalesi neticesinde kentsel dönüşümümüz fiilen başlamış oldu. Mevcut sanayimiz olumsuz koşulları ve yapı stoğuyla ilçemizin beklentilerine cevap verebilecek halde değildi. Şehrimizin merkezi bir yerinde kalmış olması dolayısıyla da, daha modern ve uygun koşullarda ve yerde bu hizmetin yapılabilmesi için yoğun bir çaba ve gayret göstererek bugünlere geldik. İlçemiz için hayırlı olsun”dedi.

YOLLAR YAPILIYOR
Başkan Ellibeş “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte, yapılacak sanayi sitemizin ulaşım yollarının düzenleme çalışmalarını yürütüyoruz. Bu anlamda, 30 metrelik ve D-130 Devlet Karayoluna direk bağlanacak yolun çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yan bağlantı yolları ile birlikte alt yapı çalışmaları da hızla devam ediyor”dedi.

18 KASIM SON GÜN
Başkan Ellibeş “Tüm bu çalışmalarımız sürerken, mevcut sanayideki esnafımızla da Belediyedeki kentsel dönüşüm bürosunda görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmelerimizi 18 Kasım Cuma günü sonlandıracağız. Bundan sonra kamulaştırma yoluna gidilecek. Hedefimiz bir an önce  yeni sanayimizi inşa ederek tamamlamak ve mevcut sanayimizin buraya naklini gerçekleştirmek. Bu duygu ve düşüncelerle şimdiden Gölcük Sanayi Sitemizin, esnaf kardeşlerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SANAYİ, İHALESİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı