BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 09:39
 
SARIBAY “DELEGENİN VERECEĞİ KARARA GÜVENİYORUM”
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve İl başkanlığına yeniden aday olan Cengiz Sarıbay ve Sarıbay'ın karşısına İl başkanlığı için aday çıkan Bekir Yurdagül CHP Gölcük İlçe Örgütü'nü ziyaret ederek, 7 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirecekleri İl Kongresi öncesi partililerden destek istediler. 7 Ocak 2018 Pazar günü 36. Olağan Kongrenin gerçekleşeceğini söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Biz bir yola çıktık. Bu yarış tamamen partimize, ülkemize hizmet yarışıdır. Kendimi ne yorgun ne kırgın hissediyorum. Siyasi hayatım boyunca her zaman ben değil, biz dedim demeye de devam edeceğim. Bu partiden hiçbir zaman kişisel bir beklentim olmadı. Bu partiye hizmetime ve kendime güveniyorum. Delegenin karara güveniyorum” dedi.
Siyaset Haberi
SARIBAY “DELEGENİN VERECEĞİ KARARA GÜVENİYORUM”

Gerçekleştirilen ziyarete CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Yöneticileri, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, İl Delegeleri ve çok sayıda partililer katıldı.
GEÇMİŞİYLE ONUR DUYDUĞUM BAŞKANIM
CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, “İl Kongresini 7 Ocak'ta yapacağız. Mevcut İl başkanımız il kongremizde aday olacağını belirtti.. Değerli arkadaşlar gerçekten Cengiz beyi tanımlamak siyasi ve sosyal hayatı sayfalar dolusu olan özgeçimiz var. Siyaseten de kendisini çok eski yıllardan beri tanırım. 1974 yılından beri de Avukatlık yapıyor. 2015 Kasım ayında seçilen il başkanımız olmuştu. Böylesine geçmişi hem siyasetle hem de tanışmaktan onur duyduğum değerli bir başkanımız ve büyüğümüz. Malumunuz uzun yıllardan beri çok güç şartlarda il başkanlığı binasını yenilenmesinde kendisinin emeği çok fazla. İl BaşkanlığI kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
AKP DAVASI ALMADIM
Cengiz Sarıbay, “Siyasi ve meslek hayatımda hiçbir zaman verdiğim sözü yerine getirmemezlik yapmadım. Siyaset karlama işi değildir. Hakkımda dedikoduyu çıkarmışlar. AKP'li belediyenin avukatlığını yapıyor diye. Kesinlikle AKP Belediye Başkanlık dava görevini almadım. Böyle bir duyum gelirse bu söylemler yalandır. Görevimde  bulunduğum süreçte asla ne fetö davalarına girdik ne de AKP'nin belediye başkanlık dava görevini almadım. Bu söylemleri ret ediyorum” dedi.
DELEGENİN VERECEĞİ KARARA GÜVENİYORUM 
7 Ocak 2018 Pazar günü 36. Olağan Kongrenin gerçekleşeceğini söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Biz bir yola çıktık. Bu yarış tamamen partimize, ülkemize hizmet yarışıdır. Kendimi ne yorgun ne kırgın hissediyorum. Siyasi hayatım boyunca her zaman ben değil, biz dedim demeye de devam edeceğim. Bu partiden hiçbir zaman kişisel bir beklentim olmadı. Bu partiye hizmetime ve kendime güveniyorum. Delegenin karara güveniyorum” dedi. 
KİMSEYE ŞUNU DELEGE YAZIN DEMEDİM 
Hayatım boyunca etik değerin dışında hiçbir oluşumda olmadım diyerek sözlerine devam eden Sarbay, “40 yıl boyunca bu partide görev aldım. Her zaman da elimi taşın altına koydum. Bu parti bana ne görev verirse yaparım. Kişilerle işim hiç olmadı. Kimseyi de dışlamadım” dedi. İlçe kongrelerinin tamamlandığını belirten Sarıbay, “Kongrelerde kimseye şunu delege yazın diye söylemedim. Bu partinin delegesi kimsenin uşağı değil” diye konuştu. 

TUZ KOKTU
Sarıbay “Ben 35-40 seneden beri bu partiye emek veriyorum. Hiçbir zaman elimi taşın altına sokmaktan korkmadım. Bu parti bana hangi görevi verirse onu yaparım. Önümüzde seçimler var. Bu seçimleri almak için bu partinin içinde hiç kimse arkadaşlarını ötelememeli. Genel Başkanımızı küçültmek, davamıza zarar vermek bize asla yakışmaz. Diğer aday arkadaşım olan Bekir arkadaşımla uzun zaman birlikte çalıştık. Kendisiyle güzel bir çalışma dönemimiz olmuştu. Bu partide kimse kimseyi dışlamayacak. Seçimlerde bende kazansam partimiz kazanacak, Bekir beyde kazansa partimiz kazanacak. Diğer işleri, kavgaları asla kabul etmiyorum. Göreve geldiğim sonrasında il binamızın yapılmasının ardından sizlerde kaynak bulmanız halinde sizlere yeni parti binasına katkı verme sözünü veriyorum. Türkiye ister istemez ikili bir ayrıma gidiyor. Diktatör olan ülkelerde ne yazık ki bu durum yaşanıyor. Bizler demokrasiyi ve parlamenter sistemi savunanlar olarak, diktatörlüğe ve demokrasiye balta vuranlara karşı olmalıyız. Ülkemizin sigortası CHP'dir. CHP Ülkemizin bileşenidir. 40 küsür yıllık hukuk hayatımda hep söylerim, kokan tuzdan kurtulmamız lazım. Tuzun kokmaması içinde 50+ 1'i yakalamamız lazım. Seçimler konusunda kendime de güveniyor, sizlere de güveniyorum. Bizler seçim çalışmalarımıza en kısa sürede başlayıp, hedeflerimize ulaşacağız. Yerel seçimlerde Gölcük'ü alacağımıza inanıyorum. Önce buna inanacağız, sonra hedeflerimiz doğrultusunda çalışacağız. Emek vermeye devam edeceğim” şeklinde konuştu..
EN BÜYÜK HATAMIZ SENDİKALARI KAYBETTİK
Başkan Sarıbay, 'Kocaeli'de hedeflerim. Kocaeli'de en son birinci çıktığımız dönemde ben il başkanlığında görevdeydim. Sosyal Demokratlar olarak o dönemde yaptığımız en büyük yanlış STK'ları ve sendikaları kaybetmemiz oldu. Bizler şimdi STK ve sendikaları ele almalıyız. Eğer biz Sivil Toplum Örgütleriyle bu bağı kurmazsak seçimleri kazanmamız çok zor olur. Seçimleri kazanmanın yolu budur. Bunu ben ne yazık ki yalnız yapamam. Bu yüzden siz değerli arkadaşlarımızda bu konuda önemli rol almalılar. Bizler sokağa çıktığımız sürece, insanlarla konuştuğumuz sürece bu hedeflerimize ulaşacağız. Öncelikle insanları CHP'ye oy vermeye ikna etmek zorundasınız. Yakınlarınızı, kardeşlerinizi ikna edeceksiniz. Bunları yaparken hakaret etmeyeceksiniz. Bir sosyal demokrata hakaret etmek yakışmaz' dedi. 

İKİ ADAYIMIZDA ÇOK DEĞERLİ
Başkan Sarıbay'ın ziyaretinin ardından diğer İl Başkan Adayı Bekir Yurdagül ziyaret etti. 
Başkan İşeri, “Gerçekten çok renkli bir seçim atmosferi yaşayacağız. CHP Kongrelerinin CHP'nin geleneğine yakıştığını gözlemliyorum. Yani 1950'li yıllardan beri iktidar olamayacaksınız ama bu kadar güçlü olacaksınız. Bu çok önemli. Cengiz bey ve Bekir Bey partimiz için çok değerli. Bekir bey Tersane'nin ses getiren isimleriydi. Ne yazık ki ülkemizdeki sendikaların nasıl çöktüğü ortada. Tüm seçim zamanlarında Bekir bey asla boş durmadı ve görevini layığıyla yaptı. Şimdi il başkanlığına aday. Kendileri bizim için çok değerli. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.
BEN GÖLCÜKLÜYÜM
Bekir Yurdagül, “Ben Gölcüklüyüm. Tersanede önemli mücadelelerimiz oldu. Şu anda çok önemli süreçteyiz. 2019 Türkiye için ve partimiz için çok önemli. CHP dinamiklerinin şu andan itibaren sokaklarda hayır bileşenleriyle aynı yerde buluşması gerekiyor. Yüzde 25 ile çok fazla bir şey yapamıyoruz. Bu yüzden hayır bileşenleri ile aynı yolda yürümemiz gerekiyor.Bu anlamda bizi çok zor bir görev bekliyor. Şu ana kadar sürdürülen il başkanlığı göreviyle bunu sürmenin imkanı yok. Normalde benim il başkanlığı adaylığı düşüncem yoktu. Artık partimizi gençleştirmemiz gerekiyor. Aynı isimlerin parti içinde yer almaması gerekiyor. Ne yazık ki partimizin gençleştirmede zorluk yaşamaktayız. Artık bizim il başkanlığı makamından alacağımız bir şey yok. 7 Ocak 2018'de eğer bu göreve seçilirsem 2020'de görevimi bırakacağım. Seçimlerden sonra bu görevi bırakacağım. Seçim sürecini en iyi şekilde yaparak, partiye liderlik yaptıktan sonra görevi bırakıp, genç arkadaşlara görevimizi devredeceğiz. Benim koltuktan sıçrayıp milletvekili olma gibi derdim yok. Bizim liderlik yapma görevimiz var. Milletvekili olmak gibi asla düşüncem yok. Eğer bu görevi bana verirseniz 2020'ye kadar görevimin başında olacağız. Değerli arkadaşlarım ben hepinize güveniyorum. CHP üyesi kenti için, kendi için oy kullanır. Özgür iradesiyle oy verecek. Ama birilerinin zorlamasıyla oy kullanmamalı. Yarın Belediye seçimleri var Gölcük'te. Her evde Bekir Yurdagül'ü herkes tanır. Eğer beni seçerseniz bunun da faydasını göreceksiniz. Gölcük'e hakim bir isimim. Türkiye'de üstlü örtü müthiş faşist bir baskı var. Bu korkuyu bir şekilde üzerimizden atmak gerekiyor. Sokakta bu faşist örgütlenmeye karşı birleşmemiz lazım. Bizler tek başına çok fazla bir şey yapamayız. Büyük fotoğrafa bakıp Türkiye'nin elimizden kaydığını görmemiz gerekiyor. Bizler seçimi kaybetsekte bu dünyanın sonu değil. CHP Kocaeli Örgütü çok önemli. Kaybetsemde seçimi bu kentin her sokağında partim için çalışmaya devam edeceğim.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SARIBAY, “DELEGENİN, VERECEĞİ, KARARA, GÜVENİYORUM”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı