Haber Detayı
14 Kasım 2013 - Perşembe 22:37
 
SARIIŞIK “GÜÇLÜ KADROMUZLA HİZMET VERİYORUZ”
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yöneticisi Ahmet Sarıışık, yaptığı basın açıklamasında “Güçlü bir kadro ile hastalarımıza hizmet ediyoruz. Hastanemizin hekim açığı kalmadı” dedi.
Siyaset Haberi
SARIIŞIK “GÜÇLÜ KADROMUZLA HİZMET VERİYORUZ”

HEKİM AÇIĞIMIZ KALMADI

ANNE DOSTU TEK HASTANEYİZ

HEKİM AÇIĞIMIZ KALMADI

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yöneticisi Ahmet Sarıışık Hastane kadrosunun tamamlandığını belirtti. Sarıışık “iki üç ay içinde hekim sayımız 53'ten 77'ye yükseldi. 54 Uzman, 12 dahiliye, 11 pratisyen ve 12 diş hekimimiz görev yapıyor. Güçlü bir kadro olarak ihtiyacı olan hekimimiz kalmadı. Son on gün içinde dokuz bayan hekim arkadaşımız atandı” dedi.

ACİL DÜZENLENDİ

Acil servisi hastanede tedavi olan hastaların yardımı doğrultusunda yenilediklerini belirten Sarıışık “Acil servisi odalar şeklinde çok dağınıktı. Hastanemiz de tedavi olan hastaların desteği ile yeniden düzenledik. 85 metre kare alanı 11 yataklı modern müşade salonu haline getirdik. 35 bin lira civarında maliyeti oldu” dedi.

A BLOK YENİLENİYOR

A Bloğun koğuş sisteminden çıkarıldığını belirten Sarıışık “A Blok koğuş sistemindeydi. Odalarda duş ve tuvalet yoktu. Hastalar kattaki lavobaları kullanmak zorunda kalıyordu. Yeni düzenlemede sekiz oda, 2 tane tek kişilik, 1 tane iki kişilik ve beşi de üç kişilik olacak. Odada televizyon, buzdolabı ve banyo ve lavaboları olacak. Haftaya hastanemize 60 adet çok foksiyonlu yataklar gelecek. 210 yataklı hastanemizde çok foksiyonlu yoğun bakımlarda kullanılan yataklardan 20 adet vardı. Önümüzdeki hafta itibari ile bu sayı seksene çıkmış olacak” dedi.

ONKOLOJİ AMELİYATLARI YAPILIYOR

Daha önce Genel cerrah olmadığı için yapılamayan ameliyatların artık hastanemizde yapıldığını vurgulayan Sarıışık “Genel cerrahi ve onkoloji hastalıklarının bir kısım ameliyatlarını yapmaya başladık. Endoskopi ünitesini bir başka hastaneden alarak kurduk. Ocak ayı itibari ile Bakanlığımız bize endoskopi cihazımızı gönderecek. Katarak için cihaz vardı ama kullanılmıyordu. Bir aydır katarak ameliyatlarına da başladık” dedi.

ANNE DOSTU TEK HASTANEYİZ

Kocaeli bölgesinde anne dostu tek hastane olduklarını belirten Sarıışık “Kocaeli bölgesinde anne dostu tek hastaneyiz. Bu nedenle İstanbul'dan bile doğuma gelen hastalarımız var. Üç adet çok nitelikli doğum odamız var. Doğum hanemizi kapadık. Doğum yapacak hastalarımızı bir yakını ile bu odaya alıyoruz. Doğum öncesi beklemeyi, doğumu ve doğum sonrası dinlenmeyi bu odada yapıyoruz. Hasta yataklarımız çok foksiyonlu doğum masasına dönüştürülüyor. Hastalarımız bu nedenle çok memnun. Şu ana kadar bine yakın doğum gerçekleşti. Bakanlıktan Anne dostu Hastane ünvanını almak için bekliyoruz” dedi.

MESAİ DIŞI TEDAVİ

Sarıışık “Mesai dışı hekimlerimiz çalışmaya başladı. Acil servise mesai sonrası yoğun gelen hasta olunca böyle bir karar aldık. Hafta içi ve hafta sonu hekimlerimiz çalışıyor. Hastalar bunun için ek ücret ödemiyor. Bağlı bulundukları kurum üzerinden tedavi oluyorlar. Hastalar randevu için web sitemizden hangi hekim ne günü çalıştığını takip edebilirler” dedi.

DİŞ HASTANESİ OCAK AYINDA AÇILACAK

Sarıışık “Diş hastanesinin tadilatı ve prosedürü Ocak ayı gibi tamamlanmış olur. Diş Hastanemiz 22 hekimle hizmet verecek. Diş hastanesi tamamlandıktan sonra Semt polikliniğinde tadilat yapacağız. Daha sonra hastalarımıza ulaşım konusunda kolaylık sağlamak için tüm branşlar semt polikliniğinde olacak” dedi.

YENİ HASTANE 2014'DE BAŞLAR

“Yeni Hastane projemiz tamamlandı. İlçemizde ki siyasiler yakından ilgileniyor. Bakanlarımız ve Milletvekillerimiz yakından ilgileniyor. Tahmin ediyoruz ki 2014 yılında yapımı başlayacak. Hastalarımıza daha modern bir binada hizmet vermeye devam edeceğiz. 11 aylık süreçte hastanemize üç yüz bin hasta gelmiş. 10 bin hastayı yatarak tedavi etmişiz” dedi. 

KARNEMİZ İYİ

Her yıl hastanelerle ilgili yapılan araştırmalarda Gölcük Necati Çelik Devlet hastanesinin karnesinin bu yıl daha iyi olduğunu belirten Sarıışık “Karnemizde negatif olanlar pozitife olarak değişmiş. Net karnemizi ocak ayında göreceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük, Necati, Çelik, Devlet, Hastanesi, yöneticisi, Ahmet, Sarıışık, yaptığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı