Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 17:57
 
SEBZE FİYATLARI EL YAKIYOR
Gelen son zamlarla birlikte semt pazarındaki sebzeler zamdan nasibini alarak ve sebze fiyatları yükselince sebze fiyatlarına yanaşılmıyor. Pazarın zam şampiyonu 20 tl’ye satılan dolmalık biber oldu.
Ekonomi Haberi
SEBZE FİYATLARI EL YAKIYOR

Yaşanan zamlardan dolayı sebze ve meyve fiyatları artınca vatandaşlar pazara gitmeyi düşünmediler. 
Gölcük Yeni Mahalle Kapalı Pazar yerinde kurulan pazartesi pazarı fiyatların yüksek olmasından dolayı gün yarısına kadar pazarda kimse yoktu. Çünkü sebze fiyatları bir hayli yüksek oldu. Kuru soğan fiyatı 6 lira 85 kuruş oldu. 
Üretimin azalması sadece seralarda yetişen ürünler yeterince hale gelmiyor. Bundan dolayı fiyatlar yükseliyor. Dolmalık biber tezgahlarda 20 tl’ye satışa sunuldu. 
Buna göre Patates 5 lira, Kuru soğan 6 lira 85 kuruş, Taze fasulye 8 liradan 10 liraya yükseldi. Karnabahar 4 lira, kıvırcık 4 lira, ıspanak 5 lira, domates, 6 lira ile 7 lira, Salatalık 5 lira, kabak 6 lira, patlıcan 7 lira, pırasa 8 lira ve dolmalık biber 5 lira oldu. Meyvelerden de artış yaşandı. Meyveler ise elma 3 lira 50 kuruş, Armut 6 lira, muz 12 lira, portakal 4 lira ve çilek 8 lira olarak tezgahta yerini aldı.
PAZAR PAHALI
Vatandaşlar yaz gelmesine rağmen pazardaki fiyatların düşmesini beklerken yükselmesi karşısında şaşkına döndü.  “Pazarda fiyatlar çok yüksek. eskiden 50 tl’ye pazar torbaları dolarken şimdi ancak o paraya bir kaç parça sebze alabiliyoruz. İnşalllah önümüzde ki günlerde fiyatlar düşer”dediler.
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEBZE, FİYATLARI, EL, YAKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı