Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 10:24 Bu haber 3476 kez okundu
 
SEÇİMİ MUHTAR KAYBETTİ AZALAR KAZANDI
2019 yerel seçimde belediye başkanı belediye meclis üyesi ve muhtar seçimleri yapıldı. 31 Mart akşamı açılan sandıklarda Gölcük Düzağaç Mahallesi muhtar adayı Gündoğan Onat, seçimi kaybederken azaları rakip aday Kamil Kılıç’ın azası olarak seçildi.
Siyaset Haberi
SEÇİMİ MUHTAR KAYBETTİ AZALAR KAZANDI

KENDİ SEÇİLDİ AZALARI KAYBETTİ

Düzağaç Mahallesi Muhtar adayı olan Gündoğan Onat, muhtar seçilemezken azalarının hepsi muhtar adayı olan ve seçilen Muhtar Kamil Kılıç’ın azası oldu.

Muhtar seçilen Kamil Kılış  kendi ekibi olan azaları Şevval Fatoş Yakut, Zeki Eren, Ömer Sevim ve Ali Boz ile seçime girdi. Fakat seçim sonrasında azalarının tamamen değişmesi ve rakip muhtar adayın azalarını görünce şok olduğunu söyleyen Muhtar Kamil Kılıç, şunları söyledi.

 

İSİMLER ÇİZİLDİ AZA OLAMADILAR

Muhtar Kamil Kılıç; “Seçim yarışında 5 Muhtar adayı vardık. Fakat sandık açılınca ben tekrar muhtar seçildim. İlçe seçim kurulunda azalarımın listesine baktığında benim tüm azalarım değişerek yerine rakip muhtar adayı Gündoğan Onat’ın azaları olan Kamil Bedir, Emre Bulgan, İzzettin Sancak, Gürkan Işık’ı gördüm. Şok oldum. Bunun nedeni ise birinci azalık için azalarımız biri birinin üzerine çizmişler. Üzeri çizilen aza adaylarının oylarından düşüş sağlanıyor. 4 aza adayımın üzeri çizilince oyları düştü. Benimle muhtarlık için yarışan ve bana yakın oy alam Muhtar Adayı Gündoğan Onat’ın aza adayları oyları fazla olunca benim aza adaylarım değişerek yerine Kamil Bedir, Emre Bulgan, İzzettin Sancak, Gürkan Işık listeme dahil oldu. Burada üzeri çizilenlerin daima oyları düşüyor” dedi.

 

Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEÇİMİ, MUHTAR, KAYBETTİ, AZALAR, KAZANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı