Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 17:32
 
ŞEHİT BAYRAM ÖZDERE’NİN İSMİ YAŞAYACAK
Şehit Özel Harekat Polisi Bayram Özdere'nin adı Gölcük Yeni Mahalle Donanma Caddesi üzerinde bulunan Çocuk Parkına verildi. Şehit Bayram Özdere adı Çocuk Parkında yaşayacak.
Yaşam Haberi
ŞEHİT BAYRAM ÖZDERE’NİN İSMİ YAŞAYACAK

22 Ocak 2016 da Şırnak Cizre'de bölücü terör örgütlerine karşı verdiği mücadelede şehit olan Özel Hareket Polisi Bayram Özdere adının çocuk parkında yaşanması için Gölcük Belediyesi tarafından karar alındı. Alınan karar üzerine Gölcük Yeni Mahalle Donanma Caddesi üzerinde bulunan Çocuk Parkına Şehit Bayram Özdere adı verildi. 
YOĞUN KATILIM
Şehit özel hareket polisi Bayram Özdere parkında tören düzenlendi. Düzenlenen törene, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen, CHP ilçe başkanı Fikret Gürel, MHP il başkanı Aydın Ünlü, MHP ilçe başkanı Bilal Çakır, Saadet Partisi ilçe başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Özel Hareket polisi şehidin anne ile babası ve çok sayıda davetliler katılım sağladı.
DÜNYANIN KALBİNDE YAŞIYORUZ
Törende konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman; “yeryüzünün en güzel noktası bizim kaderimiz olan Anadolu, coğrafya olarak dünyanın en güzel kaderine sahibiz. Allah'a hamd olsun Dünyanın kalbinde yaşıyoruz. Burada tüm Anadolu dağlarına, taşlarına şehitlerin ismini versek yetmez. Bu coğrafyada yurt edinmek için Babalarımız, dedelerimiz ve günde biz bu vatan uğruna canlarımızı  veriyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz kendi yurdumuzda vatanımızda huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bunun içinde güçlü olmalıyız” dedi. 


HUZURLU YAŞIYORSAK ŞEHİTLERİMİZ SAYESİNDE
Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut; “bu anlamlı günde şehidimizin ismi  yaşatılması için atılmış bir adımla birlikte olmanın büyük mutluluk duyuyorum. Son 20 gün içerisinde Ülkemizde yaşamış olduğu Malatya ve Elazığ Depremi, hemen ardından Van'da yaşanan çığ felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Şehitlerimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve devletimizin bekası için en kıymetli varlıkları olan canlarını gencecik yaşta veriyorlar. Bu gün bu bayrağın altında huzurlu ve mutlu yaşayabiliyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin onurlu mücadelesine borçluyuz. Devlet olarak, millet olarak şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Tabi ki onları geri getirmek mümkün değil onların aziz hatıralarına saygıyı en üst seviyede gerçekleştirerek onların geride kalan yakınlarına çocuklarına, anne ve babalarına ekonomik olarak iyi bir yaşam sürmesine gayret gösteriliyor. Biz şehit yakınlarımızın emrindeyiz” dedi.
ŞEHİDİMİZİN İSMİ KENDİ MAHALLESİNE YAŞAYACAK
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “bu vatanın milli manevi değerlerimizin korunması uğruna 1071'den bu güne kadar şehitler verdik. Memleketimize yapılan emperyalist saldırılar maalesef hain iş birlikçiler tarafından yapılan saldırılar dün olduğu gibi bu günde devam ediyor. Yaşadığımız coğrafya dünyanın kilit noktasıdır. Bundan sonrada devam edileceği de görünüyor. Ancak bu zamana kadar bu toprağın bağrında sıra dağlar gibi duran şehitlerimiz buna müsaade etmedikleri gibi bundan sonrada Allah'ın izniyle müsaade etmeyecekler. Gölcük Belediyesi Meclisi’nde oy birliği ile aldığımız karar neticesinde, Donanma Mahallesi, Öğretmenevi yanında bulunan parkımızın adını, Şehit Bayram Özdere parkı olarak değiştirdik. Şehidimiz Bayram Özdere’nin ismini yaşatacak olan parkın açılışını, katıldığınız için teşekkür ederim. Şehidimizin ismi bundan sonra kendi mahallesinde yaşayacak” dedi. 
Ardından Gölcük Müftüsün dua okuduktan sonra Parka şehit ismi verilen tabelası açılışı yapıldı.
Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEHİT, BAYRAM, ÖZDERE’NİN, İSMİ, YAŞAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı