yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
16 Temmuz 2015 - Perşembe 07:19
 
ŞEKERCİLERE SIKI DENETİM
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri Ramazan Bayramı öncesinde şeker denetimleri gerçekleştirdi
Sağlık Haberi
ŞEKERCİLERE SIKI DENETİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların evlerine giren tatlı ve şekerleri satan işyerlerini sıkı denetime tabi tutuyor. Yapılan denetimlerde ürünlerin son kullanım tarihi, muhafaza şekilleri ve sunum şekilleri kontrol ediliyor.

 
ŞEKER VE TATLILAR
Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı içinde sürdürdüğü denetimlerine Ramazan Bayramı öncesinde de devam ediyor. Ramazan Bayramı'nda geleneksel olarak vatandaşların evlerini süsleyen ve hediye götürülen şeker ve tatlıların satışının yapıldığı işyerlerine titiz denetimler uygulanıyor. Denetimlerde vatandaşların Ramazan Bayramı'nda sağlıklı ürünlere ulaşması sağlanıyor.
 
MUHAFAZA VE HİJYEN ÖNEMLİ
Denetimler Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü ekipleri ve ilgili belediyenin zabıta personeliyle ortaklaşa yürütülüyor.

HİJYEN VE TEKNİK DENETİM
Yapılan denetimlerde işyeri, personel ve alet ekipmanda genel temizlik ve hijyen, zararlı mücadelesi ile işyerlerinde kullanılan ya da satışa sunulan gıda maddelerinin gıda güvenliği, bakanlık izinleri gibi konularda titiz incelemeler yapılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEKERCİLERE, SIKI, DENETİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı