BasiskeleSanayi
Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 09:45
 
‘’SENİN HADDİN DEĞİL’’
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 7 Ocak’ta yapılacak il kongre sürecinde ziyaretlerine devam ediyor. Sarıbay, adaylık açıklamasında “İl başkanları masasını dağıtacağım” şeklinde konuşan Bekir Yurdagül’ü de eleştirdi.
Siyaset Haberi
‘’SENİN HADDİN DEĞİL’’

“SENİN HADDİN DEĞİL”

Yurdagül’ün bu sözlerini eleştiren Sarıbay, “O toplantılara partililerin istemediği için ben de artık katılmayacağım. Fakat bunu nezaket içinde yapacağım. Sen seçimi kazanınca gitmezsin, olur biter. Neticede orada 6 il başkanı bir araya geliyor. Bekir Bey kabadayılık yapıyor. Sen kimsin masayı dağıtacaksın? Haddi değil bir kere” dedi.

MASADAN KALKTIM
Cengiz Sarıbay “Bekir bey'in önce o masada olması lazım. O Masada yok. Bunu söylemesi yanlış. Ben iki ay önce masadan kalktım. Bir daha o masaya oturmayacağım. O masada Sadece AK parti yok Ak partiye karşı olan diğer İl başkanları da var. ” dedi.

MASANIN NEDEN KURULDUĞUNA BAKMAK LAZIM
Bekir Yurdagül, “O masanın neden kurulduğunu görmek lazım. O masa Cumhuriyet Halk partisini pasifize etmek için CHP'nin bu kentteki muhalefetini engellemeye yönelik kurulan bir masadır. O masanın işlevi sadece CHP'nin olmasıdır. CHP olmaması halinde o masa zaten dağılmış demekti. İktidar yanlıları ile İktidar yanaşmaları ile bir masa zaten etkili olamaz. Ben seçilirsem o masada yer almam mümkün değil. Sarıbay seçilirse de zaten o masada yer almaz. Bu benim talebim değil. Parti tabanının talebi. Parti örgütünün istemediği bir yerde olmamak gerekir. Partinin önünde basın açıklaması yapamıyorsa polis bunu engelliyorsa partinin önüne çıkamıyorsa ertesi günde il Başkanı ertesin gün AK Parti İl başkanı ve Valiyle beraber bir şekilde doğal ortamda oluyorsa bu anlaşılır ve parti örgütüne anlatılır bir durum değildir. CHP o masada olmamalıdır. Ben dillendirdim. Set bir dille dillendirmiş olabilirim”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’SENİN, HADDİN, DEĞİL’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı