Haber Detayı
16 Temmuz 2013 - Salı 16:10
 
Serbest bırakıldı!
Gezi eylemleri sırasında tutuklanan bayrak satıcısı ile birlikte 8 kişi tahliye edildi.
Gündem Haberi
Serbest bırakıldı!

Gezi Parkı olaylarının ardından 6 Temmuz’da gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek ile 7 kişi tahliye edildi. Sarıçiçek’in ve diğer tutukluların avukatı Tülay Odabaş dün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na giderek müvekkillerinin tahliyesi yönünde talepte bulunmuştu. Talebi değerlendiren Nöbetçi 6. Sulh Ceza Mahkemesi, Ali Sarıçiçek’in de aralarında bulunduğu 8 şüphelinin tahliyesine karar verdi. Tahliye kararında, "Şüpheliler hakkında uygulanan tutuklama tedbiri ile verilmesi beklenen ceza arasındaki orantılılık ilkesi gereğince tutuklama kararlarının kaldırılması" denildi.Ancak şüpheliler hakkında adli kontrol tedbiri konuldu. 8 şüphelinin de her gün mesai saatleri içinde karakola giderek imza atma şartı getirildi. Ali Sarıçiçek’in de aralarında bulunduğu 8 şüpheli "Görevi yaptırmamak için direnme ve toplantı ve yürüyüşleri kanunuma muhalefet" suçlarından tutuklanmıştı.

TUTUKLU BAYRAKÇININ SERBEST KALMASI AİLESİNİ SEVİNCE BOĞDU

GEZİ Parkı olaylarının ardından 6 Temmuz’da gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemede tutuklanan bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek’in de aralarında bulunduğu 8 kişi, tahliye edildi. Sarıçiçek’in avukatı Tülay Odabaş da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek mahkemenin tahliyeye ilişkin kararını aldı. Adliye önünde bekleyen Ali Sarıçiçek’in eşi Merhamet Sarıçiçek de tahliye kararına sevindiğini belirttİ. Merhamet Sarıçiçek, "Tahliye kararına çok sevindik. Çünkü haksız yere hiçkimsenin özgürlüğü elinden alınamaz ki. Haksız yere yatmalarının hiçbir anlamı yoktu. Adalet yerini buldu" dedi.

"EŞİMİN TAHLİYE EDİLDİĞİNİ TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM"

Eşi Ali Sarıçiçek’in ekmeğini kazanmak için çalıştığını söyleyen Merhamet Sarıçiçek, "11 günden beri ne çektiğimizi bir Allah, bir biz biliyoruz. Bizim suçumuz yoktu. Biz her tarafta bayrak satan insanlarız. Biz Kazlıçeşmede de bayrak sattık, onun parasını yedik. Biz burada da satarız" diye konıştu. Eşi Ali Sarıçiçek’in tahliye edildiğini televizyondan öğrendiğini söyleyen Merhamet Sarıçiçek, "8 kişinin serbest bırakıldığını öğrenince hemen adliyeye koştum. Çocuklarımda babalarının tahliye olmasına sevindi" ifadelerine konuştu. Gezi Parkı olaylarına ilişkin bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek’in de aralarında bulunduğu 8 kişi, 8 Temmuz’da "2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu’na muhalefet etmek" ve "Polise mukavemet" iddiasıyla tutuklanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gezi, eylemleri, sırasında, tutuklanan, bayrak, satıcısı, birlikte, 8, kişi, tah
Yorumlar
Haber Yazılımı