Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 13:34
 
SEYMEN ''BAŞKAN SEZER, YÜKSEK TEMPOYLA ÇALIŞIYOR''
AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, haftalık basın açıklaması yaptı.
Siyaset Haberi
SEYMEN ''BAŞKAN SEZER, YÜKSEK TEMPOYLA ÇALIŞIYOR''

MASKE MESAFE'YE DİKKAT EDELİM

Başkan Seymen "Kıymetli hemşehrilerim, koronavirüs pandemisinin ikinci dalgası ile kış aylarının gelmesiyle birlikte karşı karşıya kaldık. Vaka, ağır hasta ve vefat sayılarının artması ile paralel olarak hastanelerimizin doluluk oranları da artmaya başladı. Pandemiye sağlık sistemimizin cevap veremez hale gelmemesi için devletimizin açıkladığı kısıtlama tedbirlerine ek olarak kendi tedbirlerimizi de almalıyız. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca her gün sosyal medya hesaplarından bazı yönlendirmelerde bulunuyor. O açıklamaları takip etmekte fayda var. Vatandaş olarak her birimizin sorumluluğu bu noktada yüksek. Devletimiz sağlık çalışanlarımızı, hastalarımızı, tedavi kapasitemizi düşünerek bir dizi tedbirler almak zorunda. Ancak ekonomiyi de durdurmamak için çok ince bir çizgide yürüyor. İlk dalgada bu hususta başarılı olduk. İkinci dalgayı da çok hasar almadan atlatmamız, vatandaşlarımızın sağduyusuna bağlı. Bu vesileyle tedavi gören tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-i cemil niyaz ediyorum.

 

EKONOMİDE DÜZELME VAR

Başkan Seymen "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Şehir Hastaneleri açılışlarının ardından Cumhur İttifakı ortağımız, Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret etti. Geçtiğimiz ay açılan Kapalı Maraş bölgesini KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar ile birlikte incelediler. Kapalı Maraş bölgesinin açılmasını bölge açısından çok önemli buluyorum. Ayrıca Batı’daki düşmanlarımıza da çok önemli bir mesaj. Libya ve KKTC ‘de attığımız adımlar, Akdeniz sürecinde tarihi başarılarımızdır.
Önümüzdeki döneme ışık tutacak bazı hamleler konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle pandemiden sonra ülkemizin yatırım, üretim ve ticaretin yükselen merkezlerinden biri olduğuna dikkat çekti. Mali disiplin, kamu finansman kalitesindeki artış, büyüme ve istihdam odaklı bir anlayışla yolumuza devam edeceğimizin altını çizdi. Ayrıca günümüz koşullarında artık vites yükseltmenin bile yeterli olmadığını, araç değiştirmenin gerekli olduğunu ifade etti. Ben bu açıklamaları önümüzdeki siyaset, iç politika, dış politika ve ekonomi düzleminde çok değerli buluyorum.

BAŞKAN SEZER, YÜKSEK TEMPOYLA ÇALIŞIYOR

Başkan Seymen "İlçemizde de pandemi kurallarına riayet ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok mecbur olmadıkça ziyaretler yapmıyor, sahaya inmiyoruz. Biz siyaseti bugüne kadar hep sahada yaptık, hemşehrilerimizin yanında olduk. Açıkçası pandemi koşulları bizi bu anlamda da mutsuz ediyor. Sahada yüksek tempoyla çalışmayı çok özledik. Bunun yanında Gölcük Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer hız kesmeden icraatlerine devam ediyor. Seçildiği günden bu yana Belediye Başkanımız çok gayretli. Hem projeleri hayata geçirmede hem de halkla gönül köprüleri kurmada çok marifetli. Pandemi şartları vatandaşımıza hizmet verme adına fazla mesai harcattığı dönemde Başkanımız koşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda yaptığı girişimler sonucu hepimizin beklediği Gölcük Kentsel Dönüşüm Plan Tadilatı Bakanımız Sayın Murat Kurum Tarafından onaylandı. Başkanımız bizzat Ankara’dan evrağı eliyle teslim alarak Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne getirdi. Önceki Dönem Belediye Başkanımız, şimdiki İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş’in gayretiyle başlatılan çalışma, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ve Sayın Ali Yıldırım Sezer’in çabalarıyla sonlanıyor. Belediyecilik’te Ak Parti’den hiç vaz geçmeyen Gölcük halkı bu hizmetleri fazlasıyla hak ediyor.


ESERLERİ YOKSAYMAK HALKIN AKLIYLA DALG GEÇMEKTİR

Başkan Seymen "Ayrıca yenilenen Mareşal Fevzi Çakmak caddesi, Örcün mahallesi sınırlarımızda bulunan bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan alanda onayı alınan Millet Bahçesi, Devlet Hastanesi, Yeni Mahalle’de yapılan sağlık kompleksi vs. gibi birçok yatırım halkın hizmetine sunuluyor. Bu eserleri yok saymak, halkın aklıyla dalga geçmektir. 18 yıllık iktidarını hizmetlerine ve halkıyla hemhal olmaya borçlu olan Ak Parti’yi hizmet ve yatırım yapmamakla suçlamak en hafif tabiriyle nezaketsizliktir. Bunları temcit pilavı gibi sürekli gündeme getirmeye çalışmak siyasi başarısızlıktır. Bu talihsiz düşüncelerde olanlara tavsiyem, Ak Parti Belediyeleri ile diğer Belediyelerin hizmetlerini şöyle bir karşılaştırmalıdır. Belki o zaman milletin aklıyla dalga geçmekten vazgeçerler.


Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızdan Temizlik, Maske ve Mesafe kurallarına riayet etmelerini rica ediyor, hayırlı sağlıklı günler diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEYMEN, ''BAŞKAN, SEZER,, YÜKSEK, TEMPOYLA, ÇALIŞIYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı