Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 16:54
 
SEYMEN ''MUHALEFETİN DESTEĞİ ÖNEMLİ''
AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, parti binasında ülke ve ilçe gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. Belediye Meclis Toplantısı’nda stratejik plan ve bütçe tasarısının oy birliği ile kabul edilmesine de değinen Seymen,“Muhalefetin desteğini önemsiyor ve değerli buluyoruz” dedi.
Siyaset Haberi
SEYMEN ''MUHALEFETİN DESTEĞİ ÖNEMLİ''

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, dün parti binasında ülke ve ilçe gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. İlk olarak ülke gündemine değinen Başkan Seymen, “Ordumuz, ülkemizin güneyinde yapılan harekatı başarmış ve milletimizden aldığı güçle sonuna kadar gitmeyi kafasına koymuştu. Şu an bir mutabakat üzerinde, ABD ile aynı düzlemdeyiz. 120 saati bekleyeceğiz. Operasyonlara bu süre zarfında ara verdik. Eğer teröristler hem silah ve mühimmatlarını bırakarak güvenli bölgeyi terk ederlerse 13 maddelik anlaşma devreye girecektir. Hem sahada hem de masada kazanmış durumdayız. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, liderliği ve milletimizden almış olduğu güçle olmuştur” dedi.

‘BİZİM MUHATABIMIZ KESİNLİKLE TERÖRİSTLER OLAMAZ’

Sözlerine devam eden Başkan Seymen, “Terör koridorunu güvenli bölge haline getirirken oradaki nüfusa baktığımız zaman Arap nüfusu, Kürt kardeşlerimizin, Türkmenlerin orada harmanlandığını görüyoruz. Her ırktan, her milletten insan orada mevcut. Mevcut Arap devletlerinin topu bir Türkiye etmez lafının karşılığı olduğunu görüyoruz. Bu devletlerin içine Suudi Arabistan’ı, Filistin’i, bütün Arap ülkelerini koyuyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ruhunu da görmezden gelmesi, bizi ziyadesiyle üzmüştür. Hiçbir teröristle masaya oturulmaz. Biz şu an ABD ile sadece bir mutabakata vardık. Bizim muhatabımız kesinlikle teröristler olamaz. Milli bir mutabakat da sağlandı. Muhalefet partileri ile bir arada, HDP hariç, güzel bir birliktelik sağlanmış oldu. Ben her bir partiye ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çünkü milletimiz, tavanda bu birlikteliği görmek istiyor” dedi.

‘HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR’

İlçe gündemi hakkındaki görüşlerini de aktaran Başkan Seymen, “Meclis toplantısında stratejik plan ve bütçe tasarısı, oy birliği ile kabul edildi. Biz bunu önemsiyor ve değerli buluyoruz. Muhalefet, yapıcı işlerde bizimle beraber hareket ediyor. Bu bağlamda Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde duble yol çalışması olacak. Bu yolu kısa zamanda tesis etmek istiyoruz. Yolun yapımına başlandı, kısa süre içerisinde bitirilmesi amaçlanıyor. Belediye Başkanımız Ankara’daydı. Fırsat bulduğunda kentsel dönüşüm ve büyük projelerle alakalı olarak oraya gidiyor ve gerekli görüşmeleri yapıyor. Bazı konular için görüşmeler sürüyor. Başkanımıza göstermiş olduğu performanstan ötürü teşekkür ediyoruz. Semt polikliniği Kasım ayı içerisinde yıkılacak ve orada yeni bir sağlık kompleksi yapılacak. Devlet hastanesinin izolatörleri gümrüğe geldi. Çıkışları da bir hafta içerisinde sağlanacak. Deprem izolatörleri takıldıktan sonra devlet hastanesindeki süreç çok hızlı ilerleyecek. Yapının çıkışını üç – beş ay içerisinde görebileceğiz. Gölcük Devlet Hastanesi’nin ek binası ile alakalı olarak hızlı bir çalışma söz konusu. Beton atılacak ve metal konstrüksiyona geçilecek. Hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Hükümet konağı ile alakalı olarak her şey bitmişti. 2020’de çalışmalarımız, o bina ile ilgili olarak gelişecek. Jandarma Komutanlığı da 2020 yılının Mart ve Nisan ayları içerisinde yeni yerine taşınır. Sonrasında hükümet konağının yapımına da başlanır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEYMEN, ''MUHALEFETİN, DESTEĞİ, ÖNEMLİ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı