Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 13:47
 
SEYMEN ‘’TEŞKİLATLARIMIZ HIZ KESMEDEN ÇALIŞIYOR’’SEYMEN ‘’TEŞKİLATLARIMIZ HIZ KESMEDEN ÇALIŞIYOR’’
Siyaset Haberi
SEYMEN ‘’TEŞKİLATLARIMIZ HIZ KESMEDEN ÇALIŞIYOR’’SEYMEN ‘’TEŞKİLATLARIMIZ HIZ KESMEDEN ÇALIŞIYOR’’

AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen gündemi değerlendirdi.

ŞEHİTLERİMİZİ ALLAH RAHMET EYLESİN
Başkan Seymen “Öncelikle Diyarbakır Lice’de hainlerle girdikleri çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik'e Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Ayrıca Şehadetinin dördüncü yıl dönümünde, kahraman polisimiz Fethi Sekin’i rahmetle, minnetle yâd ediyorum.  Cesaretleri ve fedakârlıklarıyla, ülkemiz için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizin tek damla kanı, ailelerinin gözyaşı için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu cennet vatanı hainlere teslim etmeyeceğiz. Rabbim bölücülere, Türkiye düşmanlarına ve islam karşıtlarına fırsat vermesin. 

ÜLKEMİZ ADINA ÖNEMLİ
Başkan Seymen “Geçtiğimiz hafta Ülkemiz adına çok büyük önem arz eden faaliyetler gerçekleşti. Türkiye’nin elektrikli itki sistemli ilk uydusu ve beşinci nesil haberleşme uydusu Türksat 5A uydumuz Falcon 9 roketi ile uzaya gönderildi. Yörüngeye yerleşmesi 4 ay sürecek. Türkiye, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Batı Afrika, Güney Afrika, Akdeniz, Ege Denizi ve Karadeniz’i kapsayan bir coğrafyada TV yayıncılığı ve veri haberleşmesi hizmetleri sunacak. Türksat 5A’nın önceki jenerasyon uydularına göre kapasitesi yüzde 45 fazla olacak. Uzayda uydu sahibi olan 30 ülkeden biri olan Türkiye’nin aktif uydu sayısı, Türksat 5A’nun yörüngesine yerleşmesiyle 7’ye çıkacak. Ve Türkiye frekans, yörünge haklarını 30 yıl boyunca güvence altına alacak. İşte neresinden bakarsanız bakın faydası büyük olan bir icraat daha. Hem teknolojik hem stratejik. Bu hususta ayrıca gözden kaçırılmayacak bir gelişme dikkatimi çekti. Uzay çalışmaları yatırımları ile Dünya’nın en zengin ve en çalışkan isimleri arasında gösterilen Elon Musk Türkiye’nin uydu fırlatma faaliyetini canlı yayınla Twitter hesabından paylaştı. Bunun hem devletimizin diplomatik imaji hem de hayalleri olan gençlerimiz açısından çok önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki Elon Musk’ın sürece dahil olmasını hatta Türksat 5A uydusunun fırlatılış organizasyonunun tümü ve önemini sosyal medya gündeminde göremedik. Boğaziçi Üniversitesi’nin Rektör atama meselesini istismar eden terör grupları ve belli kesimlerin bozguncu aksiyonları maalesef sosyal medyada yer aldı. Ülkemizin sözde geri kalmışlığı söylemi altında eylem düzenlenirken uzaya uydu fırlatılıyor olması çok ironik. İşte bu görüntüye bakarak konuyu anlayabiliyoruz. Bu röntgen bize çok şey ifade ediyor. 

YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ
Başkan  Seymen “Ak Parti Hükümeti sadece yol, köprü, hastane değil, teknoloji alanında da sürekli yenlik ve hizmet üreten politikalarını sürdürüyor. Yaş aldıkça gençleşiyor, yeniliklere öncülük ediyoruz. Onlar algı çalışmaları, provakasyonlar yapadursunlar, biz ülkemize, milletimize, gençlerimize en kaliteli hizmeti vermeye devam edeceğiz. Son haftalarda Kömürhan Köprüsü’nden Gölbaşı Şehir Geçişi’ne, Ankara-Niğde Otoyolu’ndan Kuzey Marmara Otoyolu’nun çeşitli kesimlerine kadar pek çok ulaşım yatırımını hizmete açtık. Uzaya fırlattığımız uydudan Milli helikopter motorumuza kadar pek çok kritik projeyi neticelendirdik. Bu projelerle Türkiye’nin kalkınma altyapısını sürekli geliştiriyor, ülkemizi hedeflerine ulaştıracak zemini inşa ediyoruz. Dünya koronavirüs salgınından siyası ve sosyal kaoslara kadar pek çok sorunla boğuştuğu bir dönemde hamd olsun Türkiye Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kendi kalkınma gündeminden taviz vermeden yolunda ilerliyor.

KAVAKLI SAHİL YOLU ÇALIŞMASI BAŞLADI
Başkan Seymen “İlçemizde de hemşehrilerimize en kaliteli hizmeti sunmaya, bunun için çaba göstermeye devam ediyoruz. Daha önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ile bizzat yerinde incelediğimiz Kavaklı sahil caddesi yol genişletme projemiz çalışmalarına başlandı. Bu hususta bizlerin talebini kırmayan ve önümüzü açan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ve Kongre Sarayı karşısının çift şerit halinde düzenlemesinden sonra; Kavaklı Sahil Caddesi’nde de gidiş-geliş duble yol , bisiklet yolu ve yürüyüş yolu vatandaşlarımızın hizmetine girecek”dedi.

TEŞKİLATLARIMIZ HIZ KESMEDEN ÇALIŞIYOR
Başkan Seymen “Ak Parti Gölcük Teşkilatı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Pandemi koşulları sahada bulunmamıza mani olsa da elimizden geldiğince bu durumu tölere etmeye çalışıyoruz. Esnafımızı peyderpey ziyaret ediyor, vatandaşlarımızın eksikliklerinin giderilmesi noktasında ilgi gösteriyoruz. Ayrıca her hafta bir mahalle teşkilatımızın toplantısına katılmaya da özen gösteriyoruz. Geçtiğimiz hafta Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer ile birlikte Dumlupınar ve İpekyolu Mahalle Teşkilatlarımızın haftalık olağan yönetim kurulu toplantılarına katıldık. Mahalle Teşkilatlarımızın dinamizmi bizi mutlu ediyor. Mahallelerimiz ayakta durursa tüm teşkilatımızı ayakta durur.Öte yandan İl Kadın Kolları Başkanımız  Yasemin Özdemir, Ak Parti Gölcük Kadın Kolları Başkanlığı mazbatasını  Saime Yelken Başkanımıza takdim etti. Başarıyla sürdürdüğü görevine devam eden Gölcük Kadın Kolları Başkanımız Saime Yelken ve yönetim kuruluna muvaffakiyetler diliyorum. Böylelikle Ak Parti Gölcük Teşkilatı Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kongre ve atama süreçlerini tamamlamış oldu. Gölcük’ün Ak sevdalıları olarak 2023, 2053, 2071 hedeflerine Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ilk günkü aşkla koşmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEYMEN, ‘’TEŞKİLATLARIMIZ, HIZ, KESMEDEN, ÇALIŞIYOR’’SEYMEN, ‘’TEŞKİLATLARIMIZ, HIZ, KESMEDEN, ÇALIŞIYOR’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı