Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 15:07
 
SEZER''ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMAK ORTAK SORUMLULUĞUMUZDUR''
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, engellilere sahip çıkmanın, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmanın ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almanın herkesin sorumluluğu olduğunu söyledi.
Gölcük Haberi
SEZER''ENGELLİLERE SAHİP ÇIKMAK ORTAK SORUMLULUĞUMUZDUR''

Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Belediyesi olarak engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek ve hayatlarını başkalarına muhtaç olmadan sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirtti. Engellilerin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermelerinin toplumu daha da güçlendireceğine dikkati çeken Başkan Sezer, "Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Seçim çalışmaları sırasında üstüne basa basa söylediğimiz gibi şehrimizde yaşayan tüm engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık yapacağız. Her birey ya engelli, ya da engelli adayıdır. Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Toplum olarak onlara sahip çıkılması, olası olumsuzluklardan tüm engellileri koruma ve onlara insanca yaşam alanı sağlamak amacıyla güç birliği ve gönül birliği yapılması en büyük amacımızdır. Tasarladığımız her projeye engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünerek yön veriyoruz. Hayatı paylaşmaya engel yok. Yaptığımız her uygulamada ve tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını ve kullanabilirliğini düşünüyoruz." dedi.

Başkan Sezer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi ve Gölcük Engelliler Derneği işbirliği içinde, çağdaş toplum anlayışının bir parçası olarak gördüğümüz kardeşlerimizin sorunlarını çözmeye, sosyal ve kültürel tüm ihtiyaçlarını gidermek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesilelerle tüm engellilerimizin anlamlı gününü tebrik ediyor, her birine ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum." Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEZER''ENGELLİLERE, SAHİP, ÇIKMAK, ORTAK, SORUMLULUĞUMUZDUR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı