Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 12:56
 
SEZER ''MERHAMETİN VE FEDAKARLIĞIN TİMSALİ ANNELERDİR''
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sezer, "Dünyada karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakarlığın timsali annelerdir" ifadelerini kullandı.
Yaşam Haberi
SEZER ''MERHAMETİN VE FEDAKARLIĞIN TİMSALİ ANNELERDİR''

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü mesajında şu görüşlere yer verdi, “Dünyaya gözlerimizi ilk açtığımızdan itibaren sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını çocuklarına adayan her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu özel gününü kutluyorum. Sevgiyi temelde ele alan annelerimiz, bizler için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için yılın bir günü değil, yılın her günü Anneler günüdür.
“Cennet, annelerin ayakların altındadır”
Bizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri; anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, 'Cennet, annelerin ayakların altındadır' diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir. Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, yalnızca gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimini kabul etmek, hepimize düşen en büyük sorumluluktur. Annelerimizden öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörü, yaşamımız boyunca kabul etmememiz ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gereken ortak değerlerdir. Bu düşüncelerle, bizleri güçlü kılan yüce varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEZER, ''MERHAMETİN, VE, FEDAKARLIĞIN, TİMSALİ, ANNELERDİR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı