Haber Detayı
13 Ağustos 2013 - Salı 23:53
 
Sıcaktan Etkilendiler
Kanın her zaman ihtiyaç olmasından dolayı, Türk Kızılay Kan Merkezi tarafından Kocaeli’nin tüm ilçelerinde olduğu gibi ilçemizde de kan bağış çalışmalarını sürdürüyorlar.
Gölcük Haberi
Sıcaktan Etkilendiler

Kanın her zaman ihtiyaç olmasından dolayı, Türk Kızılay Kan Merkezi tarafından Kocaeli’nin tüm ilçelerinde olduğu gibi ilçemizde de kan bağış çalışmalarını sürdürüyorlar. Beş gün boyunca Kaymakamlık yanında duracak olan bağış TIR'ına bağışçılar sıcaklar nedeni ile ilk gün ilgi göstermedi.Kan Bağış aracı kaymakamlık binası yanında stant kurdu. Kan bağış standı öğle saatlerinde kurulmasına rağmen istenilen bağışçı yoktu. Yetkililer “Havalar sıcak olduğu için bağışçılar genelde akşamüzeri geliyor. Kan bağışı TIR'ımız Cumartesi gününe kadar burada kalacak. Kan vermek isteyenleri bekliyoruz” dediler.

KAN VERMEK ÖNEMLİ

Uzmanlar  “Kan vermek ilk olarak sağlık açısından önem taşıyor ve en daha da önemlisi bu kan her zaman bizlere lazımdır ve lazım da olacaktır. Verdiğimiz kan ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda sizlere geri dönerek hayat kurtaracaktır. Bir kişi üç ayda bir kan verebilir ve kendi sağlığına da faydalıdır. Bizler sağlıklı herkesin de kan vermesini öneriyoruz” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kanın, her, zaman, ihtiyaç, olmasından, dolayı, Türk, Kızılay, Kan, Merkezi, tar
Yorumlar
Haber Yazılımı