Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 09:53
 
ŞİFA KAYNAĞI ILICA TESİSLERİ HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRDI
Gölcük Belediyesi'nin turizm alanında en önemli tesisi olan şifa kaynağı Yazlık Ilıca yıl içerisinde binlerce konuğu ağırlayan tesis, yeni çalışma prensipleriyle hizmet kalitesini arttırdı.
Gölcük Haberi
ŞİFA KAYNAĞI ILICA TESİSLERİ HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRDI

YENİ YÜZÜYLE HİZMETTE

Bakım sonrasında hizmete başlayan Yazlık Ilıca Tesisi geçmişte olduğu şekliyle hizmet vermeye devam ederken, yenilenen yüzüyle yeni bir hizmet atağına geçti.. Yeni yüzüyle, bambaşka bir YazlıkIlıca vatandaşların hizmetinde. Hizmet kalitesini arttırmak adına uygulamaya konulacak olan yenilikler vatandaşların talepleri doğrultusunda düzenlendi.

TESİS İÇERİSİNDE NELER VAR?

Termal Tesis Binasının zemin katında bay-bayan ayrı olmak üzere yetişkin termal havuzları, çocuk havuzları, vip ve özel aile odaları, Türk Hamamları, idari birimler bulunuyor. Bodrum katta bay-bayan masaj odaları, saunalar, tuz odası ve soyunma odaları ayrıca tesiste açık ve kapalı yemek salonları, kafeterya, çocuk oyun alanı, ofisler, otopark, dinlenme, gezinti alanları ve yeşil alanlar mevcuttur.

ILICA SUYU ŞİFA KAYNAĞI

Ilıca suyunun yapılan tahlilleri neticesinde cilt hastalıkları, mide hastalıkları, astım ve benzeri birçok hastalığı tedavi edebilecek niteliklere sahip olduğu yapılan analizlerle belirlendi. Şifa kaynağı tesisler yeni dönemde misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

GİDERKEN NELER GÖTÜRÜLMELİ

Elbette bu sorunun cevabı gidiş amacınıza bağlı ancak size bir kaç tavsiye verebilirim. Havuz derinliği 1,30 metre ve bu havuzda normal olarak maksimum 30 dakika durabilirsiniz. Daha sonra diğer imkanlara adım atmaya başlayacaksınız. Bunun için yanınıza bir şampuan, sabun ve sağlam lifli bir kese götürerek yanınızda bulunan arkadaşınıza hamamda kese yaptırabilirsiniz. Türk hamamı biraz küçük ancak kapasite yeterli. Ayrıca havuza bonesiz giriş yasak. Bu nedenle bone götürmeniz gerekiyor. Eğer boneniz yoksa girişten alabilirsiniz.

Giderken havlu ve terlik götürmenize gerek yok. Size temiz havlu ve terlik veriliyor.

Sauna ve buhar odalarında terinizi atarak duş alıp tekrar havuza girebilirsiniz. Şok Kovasıiçin cesareti olanlar sıcak havuz, sauna, buhar odası, hamam gibi sürekli sıcak bir ortamda kalıp son olarak duş sonrası bir kova soğuk suyu baştan aşağı dökmek anlamına geliyor. Duş bölümünde bulunan şok kovası, içi soğuk su dolu bir kovanın ipini çekerek üstten soğuk suyu boşaltmak ile gerçekleşiyor.

GÖLCÜK YAZLIK ILICA NEYE İYİ GELİR

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan tahlil ve tetkikler neticesinde termal suyun selenyum, çinko, alüminyum, sodyum, demir, mangan, kalsiyum florür, bromür, klorür, bikarbonat, sülfat, hidrojen sülfür, sülfür (kükürt) ihtiva ettiği ve egzama, akne, sedef hastalığı, eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, yaralanmalar sonucu oluşan hastalıkların tedavisi, kısırlık, sindirim sistemi rahatsızlıkları, inhalasyon yolu ile kronik solunum yolu hastalıkların tedavisinde yararlı ve etken olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca termal suyun yaşlanmayı geciktirme, bağışıklık sistemini güçlendirme, hücre yenileme, kansızlık, uykusuzluk, genel vücut güçsüzlüğü, kemik erimesini önleme, kanı dezenfekte etme, hazmı kolaylaştırma, vücudun su dengesini sağlama, mide asidinin oluşumunu engelleme, ağız kokusunu giderme, bakterilere karşı vücuda direnç kazandırma, safra salgısını canlandırma gibi bir çok faydaları bulunmaktadır.

DOKTOR BALIKLAR

Havuzun giriş katında bulunan doktor balıklar vücudunuzdaki ölü deriyi alıyor ve size bir masajda onlar yapıyor. Ayrıca cilt dokusundaki yaraları, egzama, irinli yara, sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarını ağızlarından salgıladıkları DİTRONAL adlı enzim ile tedavi etmekte ve izlerini yok etmektedir. El, ayak ve tüm vücuttaki ölü derileri temizleyerek bakım yapar ve dudak hareketleri titreşim sağladıkları için masaj etkisi yaparak kan dolaşımını hızlandırarak ölü hücreleri de canlandırır.

RERTAURANT

Tesiste birde restaurant bulunuyor. Özel gün ve geceler içinde organizasyonların yapılabildiği tesis restaurantında bir çok yemek çeşitleri tercih edilebilir. Restaurant girişinde bulunan tabelanın fotoğrafından yemek çeşitlerini ve fiyatlarını görebilirsiniz.

FİYAT LİSTESİ

FOTOĞRAFLARLA ILICA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞİFA, KAYNAĞI, ILICA, TESİSLERİ, HİZMET, KALİTESİNİ, ARTTIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı