Haber Detayı
06 Haziran 2017 - Salı 17:03
 
SİYASET BİR SOFRA ETRAFINDA TOPLANDI
Her ay kahvaltı etkinliğiyle bir araya gelen 7 siyasi partinin il başkanı, Ramazan ayı sebebiyle bu kez BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ın ev sahipliğinde iftar programında bir araya geldi. Çadır Kandıra Sofrası’nda buluşan siyasi parti başkanları beraber oruç açarak, kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.
Siyaset Haberi
SİYASET BİR SOFRA ETRAFINDA TOPLANDI

Programa SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’ndan boşalan koltuğa oturan Nurettin Çelik de ilk kez katılım gösterdi. 
12. TOPLANTI
İftar yemeğinden sonra ilk konuşmayı ev sahibi BBP İl Başkanı Serhat Duyar gerçekleştirdi. Duyar, “Bugün kentimizde bir gelenek olan il başkanları toplantımızın 12’ncisine ev sahipliği yapıyoruz. Nurettin beyin ilk toplantısı, heyetimize katıldığı için hoş geldiniz diyoruz. Bu toplantımızda aldığımız kararlarımıza gelince 13’üncü toplantıda yine valimiz ve Büyükşehir belediye başkanımızı ziyaret edeceğiz. Bir sonraki toplantımız ise DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Burada Kocaeli için neler yapabiliriz bunu konuşuyoruz” diyerek gündem maddelerini paylaştı.  
“SİYASET BİR SOFRA ETRAFINDA”
Duyar’ın ardından söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Burada il başkanları kendi partilerinin siyasetini yapmıyor. Kent için görüşmeler yapıyor” dedi. Sarıbay’ın ardından konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Parti olarak Çarşamba günü saat 13.00’da DP’yi ziyaret edeceğiz” dedi. Dedeoğlu’nun ardından söz alan yeni SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Siyasetin bir sofra etrafında olması önemli. Biz daha çok cenazelerde bir araya geliyorduk. Bir arada olmamız önem arz etmektedir. İnşallah bu toplantıların 13’sü değil 113’cüsü de yapılır” diye konuştu. 

“KOCAELİSPOR KONUSU BU MASADA ÇÖZÜLDÜ”
Çelik’in ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kocaelispor konusunda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ısrarı ve diğer il başkanlarının da desteğiyle güzel neticelendi. Kocaelispor’un KEV arazisi konusu bizlere verilen görevler neticesinde bu noktalara gelinip, çözüldü. Burada Büyükşehir Belediye Başkanımızın fedakarlığının da altınız çizmemiz gerekiyor. Bu çözüm bu masadan geldi. Burada herkes üzerine düşeni yapıyor” dedi. Ceyhan il başkanlarının halı saha maçını ne zaman yapacağının sorulması üzerine, “İl başkanları idmanlara başladı. Yakında haber vereceğiz. Bu yıl içerisinde olacaktır” diyerek merak edilen bir konuya da açıklık getirmiş oldu.  
ÇENESUYU DA GÜNDEME GELDİ
Bir diğer gündem konusu olan Çenesuyu'na da değinen AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “MHP İl başkanımız Aydın Ünlü ve BBP İl Başkanımız Serhat Duyar’ın Çenesuyu konusunda bir hassasiyeti oldu. Çenesuyu ile ilgili bazı hoş olmayan bir süreç oldu. Konunun özü 15 Temmuz şehitlerinin hatırlanmasıydı. Ama neticesi itibariyle hoş bir görüntü olmadı. Niyet her ne kadar iyi olsa da suların ikinci üretimi yapılmayacak. Özü itibariyle doğru bir adımdı. Hassasiyet gösteren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
“BU MASAYI BOZMAYACAĞIZ”
Ceyhan’ın ardından söz alan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bugün masayı siyasi parti il başkanları kurdu. Bu masayı biz kurduk ve bozmayacağız. Bu masanın devamlılığı olacak. Kocaelispor bu masada yapılan görevlendirilmelerle, önerilerle biz çözüm aşamasına geldi. Çenesuyu ile ilgili gelişmeler toplumu germeden, çatışmaya girilmeye gerek kalmadan çözüldü. Her siyasi partinin kendi taraftarları vardır. Bu masa referandum tartışmalarının olduğu dönemde bile görevini yapmıştır. SP İl başkanı Nurettin beye de hoş geldiniz diyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİYASET, BİR, SOFRA, ETRAFINDA, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı