BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
KY YAPI
Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 16:30
 
SOĞUK HAVAYA DİKKAT!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan hava tahmin raporunda; Marmara Bölgesinde ve Kocaeli’de cuma günü beklenen kar yağışının akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek cumartesi günü yoğun kar yağışı şeklinde devam edeceğine yönelik açıklamalarını göz önünde bulunduran valilik, vatandaşlara uyarıda bulundu.
Yaşam Haberi
SOĞUK HAVAYA DİKKAT!

Yoğun kar yağışının kentimizi etkisi altına alacağı belirtilen meteroloji raporlarını göz önünde bulunduran Kocaeli Valiliği, vatandaşlara kış şartları için uyarılarda bulundu.

 

Valiliğin yazılı olarak açıkladığı uyarı metni şöyle: 

 

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan hava tahmin raporunda; Marmara Bölgesinde ve Kocaeli’ de 06.01.2017 Cuma günü beklenen kar yağışının akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek 07.01.2017 Cumartesi günü yoğun kar yağışı şeklinde devam edeceği, kar yağışının etkisini azaltması ile don ve buzlanmanın etkili olacağı belirtilmektedir.

 

Kar yağışı, don, buzlanma ve ani sıcaklık düşüşünün günlük yaşamı olumsuz yönde etkilememesi için vatandaşlarımızın;

 

  • Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı vb. kullanmaları/bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları; 

  • Trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları;

  • Acil yardım, kurtarma, yol bakım ve müdahale araçlarının, görev mahalline en seri şekilde ulaşmaları için, sürücülerimizin emniyet şeritlerini kullanmamaları ve bu hususta hassasiyet göstermeleri ayrıca trafiğin yoğun olduğu zamanlarda alternatif güzergâhları kullanmaları; arıza hallerinde sürücülerin araçlarını terk etmemeleri ve acil çağrı için 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları telefon numaralarını aramaları;

  •  Görevli ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırıcı ve destekleyici anlayışla davranılması;

  • Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı ve olumsuz hava şartlarının hüküm sürdüğü bu günlerde;

-Yaşlı, çocuk, hamile kadınlar ile kalp ve akciğer hastalığı olanların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları,

-Hava şartlarına uygun giysilerin giyilmesi,

-Kapalı alanlarda mangal gibi zehirlenmeye yol açabilecek malzemelerin kullanılmaması, baca temizliğinin yapılması ve sobaların dikkatli yakılması, can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca vatandaşlarımızın ihtiyaç halinde; Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (Kocaeli AFAD (122)) veya 262 321 10 29-324 97 30  telefonlarını arayabilirsiniz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

          KOCAELİ VALİLİĞİ"

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOĞUK, HAVAYA, DİKKAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı