Haber Detayı
15 Temmuz 2013 - Pazartesi 20:16
 
Sokak hayvanlarına bakım ve doğal yaşam merkezi
Büyükşehir Belediyesi Sokak hayvanlarının korunması için bakım merkezi ve doğal yaşam alanı inşa ediyor.
Kocaeli Haberi
Sokak hayvanlarına bakım ve doğal yaşam merkezi

Sokak hayvanlarına sahip çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi onlar için 170 dönüm alan üzerine bakım merkezi ve doğal yaşam alanı yapıyor. Kandıra Cezaevi’ne yakın bir bölgede kurulan bakım merkezi tam donanımlı olarak hizmet verecek. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar bu merkezde iyileştirilecek.

 

SAĞLIK BİRİMLERİ

Merkezde 3 adet postoperatif (ameliyat sonrası binası), 1 adet ameliyathane, 1 adet karantina, 1 adet uyuz ünitesi, 1 adet işçi binası, 1 adet de kafeterya binası yer alacak.  Ameliyat sonrası binası bulaşıkhane, mama odası, müşahede odaları ve bahçe gezinme alanlarından oluşacak. Bina içerisinde zeminler ve duvarlar seramik kaplama yapılacak. Ameliyathanede ise ilk kabul, troller odası, mama odaları, 40 adet müşahede kısmı, veteriner hekim odası, röntgen odası, yıkama ve kurutma odası, ecza odası ve operasyon odaları bulunacak.

 

KARANTİNA VE UYUZ ÜNİTESİ

Karantina ünitesi, 20 adet müşahede odası, mama odası ve bulaşıkhaneden oluşurken, uyuz ünitesi, 20 adet müşahede odası, mama odası ve gezinti bahçelerinden oluşacak. Merkezde ayrıca işçi binası, personel odaları, soyunma odaları, duş ve wc’ler, yemekhane, mekanik odası, malzeme odaları ve çamaşırhaneler de bulunacak. Merkezde bir de kafeterya yer alacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, Sokak, hayvanlarının, korunması, için, bakım, merkezi, d
Yorumlar
Haber Yazılımı