Haber Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 12:39
 
SURİYE'YE YARDIM GİDİYOR
Savaştan dolayı mağdur olan Suriyelilere Hayrat İnsani Yardım Vakfı tarafından toplanan 2 TIR yardım aynı zamanda İzmit’te de toplanan 8 TIR toplam 10 TIR yardım yarın İzmit İnterteks te yapılan törenle yola çıkacak
Gündem Haberi
SURİYE'YE YARDIM GİDİYOR

Suriye’de yaşana n savaştan dolayı Mağdur olan Suriye Vatandaşlarına gıda yardımını toplamak için çalışmalarını tamamlayan Hayrat İnsani Vakfı, Gölcük’ten 2 TIR un, patates, kuru soğan, kuru erzak olmak üzere 2 TIR ı tamamladılar. Tamamlana TIR ları bu gün İzmit İntertekse götürerek, İzmit’te de toplanan 8 TIR gıda yardımı ile birlikte yarın düzenlenecek olan törenle Suriye’ye yola çıkacaklar.

 

Kısa bir açıklama yapan Hayrat İnsani Yardım Vakfı Gölcük Temsilcisi Resul Bayazıt; “Suriye’de yaşanan savaştan dolayı mağdur olan Suriye Vatandaşlarına ülkemizden çeşitli yardımlar yapılırken bu günde Vakfımızın önderliğinde başlatılan yardım kampanyasına İzmit, Gölcük’ten toplam 10 TIR gıda yardımını topladık. Toplanan bu gıda yardımı bu gün interteks alanında toplanarak yarın yapılacak olan törenle Suriye’ye uğurlanacaktır” dedi.

 

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: SURİYE'YE, YARDIM, GİDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı