Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 10:03
 
SUYUN ALTINDA ENGELLERİ AŞACAKLAR
Türkiye Su altı Sporları Federasyonu (TSSF) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle Türkiye’de ilk kez engellilerin donanımlı dalış yapabilmesine yönelik bir seminer gerçekleştirdi.
Spor Haberi
SUYUN ALTINDA ENGELLERİ AŞACAKLAR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliğiyle engellileri sualtı ile buluşturacak Engelli Dalıcı Eğitmen Semineri düzenlendi. Seminer süresince teorik derslere ve havuzda su uygulamalarına katılan eğitmenlere çeşitli bilgiler verildi. Havuz uygulamalarına üç bedensel bir görme engelli vatandaşın katıldığı seminerde gerçek bir donanımlı dalış eğitim ortamı oluşturuldu.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen seminerde başarılı olan 49 dalıcı, Engelli Dalıcı Eğitmen Belgesi aldı. İstanbul Gedik Üniversitesi Su Altı Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve aynı zamanda  Gedik Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi Güvenç SORARLI da, Türkiye’nin ilk Engelli Dalıcı eğitmenlerinden oldu. Su altında yaşanabilecek sorunlar, alınması gereken aksiyonlar, engelli sağlığı gibi başlıklarda eğitim aldıklarını ifade eden Öğretim Görevlisi Güvenç SORARLI “Ülkemizde ilk kez verilen bu belgelerle engelli vatandaşlarımızı da suyun derin ve muhteşem dünyasıyla buluşturabileceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SUYUN, ALTINDA, ENGELLERİ, AŞACAKLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı