Haber Detayı
08 Ağustos 2013 - Perşembe 13:03
 
TECAVÜZ DAVASI BAŞLADI
Geçtiğimiz Ocak ayında ilköğretim öğrencisi 13 yaşındaki Ö.Y.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla aralarında astsubayın da olduğu tutuklu 9 kişinin yargılanmasına başlandı.
- Haberi
TECAVÜZ DAVASI BAŞLADI

Geçtiğimiz ocak ayından Gölcük'te bir ilköğretim okulu öğrencisi 13 yaşındaki Ö.Y. okulda arkadaşları ile konuşurken erkeklerin kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini ağzından kaçırmıştı. Bunun üzerine öğrenciler durumu Türkçe öğretmenine anlatmış ve ola ortaya çıkmıştı. Olay ilçede ve Türkiye gündeminde büyük yankı uyandırırken, Aile ve Sosyal Bakanlığı da konuya müdahil olmuştu. 

 
ŞANTAJ VE TEHDİTLE 
13 yaşındaki Ö.Y.'nin facebook üzerinden U.K.. ile tanıştığı ve onun zorlamasıyla cinsel ilişkiye girdiği, daha sonra da U.K.'nın tehditle başka kişilerle para karşılığı yada tehditle cinsel ilişkiye girdikleri belirlenmişti. Gölcük Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında aralarında bir astsubayında bulunduğu 29 kişi gözaltına alınmıştı. 
 
9 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI 
Dava kapsamında C.B., U.A., astsubay F.V.B., Ş.T., A.E.T., İ.K., E.D., S.A. ve U.N.K. tutuklanırken, C.O. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Davanın görülmesine Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar ile tutuklu sanıkların çok sayıda yakını katıldı. Duruşma sanıkların yaşları nedeniyle basına ve izleyiciye kapalı olarak yapıldı. 
 
19 EYLÜL'E ERTELENDİ
Duruşmaya müşteki Ö.Y. ve annesi A.A. katılmazken, sanıkların avukatları Sinan Yavaş, Mine Akdoğan, Müge Kuran, Ümit Cinemre, Cafer Bayraktar,  Hülya Güngör, Örfü Köksal ile Hüseyin Acurman hazır bulundu. Davada tutuklu sanıkların savunmalarını yaptıkları öğrenildi. Dava tutuklu sanıkların tutukluluk hallerine karar vererek duruşmayı 19 Eylül tarihine erteledi. 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Geçtiğimiz, Ocak, ayında, ilköğretim, öğrencisi, 13, yaşındaki, ÖYye, tecavüz, e
Yorumlar
Haber Yazılımı