Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 15:15
 
TEMAD 36. YAŞINI BURUK KUTLADI
İlçemizin en aktif e en çok üyesi bulunan sivil Toplum Kuruluşu olan TEMAD 36. Yıl dönümünü ve Dünya Astsubaylar Günü’nü Anıtpark’ta pandemi dolayısı ile sadece yönetim kurulu ile kutladı.
Gündem Haberi
TEMAD 36. YAŞINI BURUK KUTLADI

 Anıtpark’ta gerçekleşen çelenk sunma törenine TEMAD Gölcük Şube Başkanı Bekir Tülü ve Yönetimi, TEMAD Kadın Kolları Başkanı Derya Birlik, DEVA partisi İlçe Başkanı Sedat Yücel ve yöneticileri katıldı. 


Anıtpark’ta gerçekleşen tören TEMAD Gölcük Şube Başkanı Bekir Tülü’nün Atatürk Anıtı’na çelenklerini sunmasıyla başladı. Saydı Duruşunun ardından TEMAD Gölcük Şube Başkanı Bekir Tülü günü anlam ve  önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Tülü, “17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü kutlamaları ile ayrı bir anlam kazanmış oldu”

TEMAD Gölcük Şube Başkanı Bekir Tülü konuşmasında, “ Pandemi dolayısı ile buyıl kuruluş yıl dönümümüzü maalesef sadece yönetim kurulu olarak Atatük Anıtına çelenk koyarak kutladık. 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD); 17 Ekim 1984 tarihinde, 2847 sayılı kanunla kamu yararına çalışan dernekler statüsünde kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapıp emekli olan Astsubaylar ve ailelerinin sosyal, kültürel ve hukuki ihtiyaçlarını karşılamak, askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak ve dayanışmalarını devam ettirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bundan 36 yıl önce kurulan TEMAD, her geçen gün daha da büyüyerek, Türkiye genelinde 96 Şubesi ve 3 Temsilcilik’i ile milletine ve devletine, gerektiğinde her türlü desteği veren bir MİLLİ GÜÇ haline gelmiştir.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün İlke ve İnkılapları ışığında yürüyerek, Emekli Astsubayların, ailelerinin ve toplumun örf ve adetleri ile insan haklarına saygılı, öncelikle mesleki konularımızın çözümüne katkı sağlamayı amaç edinmiştir..
TEMAD, ülke geneline yayılmış dinamik ve katılımcı teşkilat yapısı ile gönüllülük esasına dayalı karşılıksız bir hizmet anlayışını görev edinmiştir.
Derneğimiz, meslektaşlarımızın sorunları ile toplumsal konularda çözümler üretmeyi, kamu yararına çalışarak toplumsal faydayı ön planda tutmayı, siyasi partilerle ilişkileri tarafsız bir şekilde yürütmeyi ilke edinmiştir.
Bugün, gerektiğinde istihdam sağlayabilen, ulusal sorunlarda söz sahibi, toplumdaki saygınlığı ve üyeleri arasındaki güçlü bağı ile örnek alınan bir sivil toplum kuruluşu olmayı başarmıştır.
Değerli Meslektaşlarım,
Önceki yıllarda büyük bir katılımla ve coşkuyla kutladığımız 17 Ekim Astsubaylar Günümüzü, maalesef bu yıl, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle aldığımız önlemler kapsamında kısıtlı olarak kutlamak zorunda kaldık.
Astsubaylar Günü ve TEMAD’ın 36. Kuruluş Yıl Dönümünün, meslektaşlarımızın haklı taleplerine olumlu sonuç alabilmesi için bir vesile olmasını umut ediyor, gelecek yıllarda ulusça pandemiyi yenmiş olarak, çok daha geniş katılımla kutlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.
Bu duygularla, Türkiye sınırları içinde ve dışında görev yapan özellikle bölücü terör örgütleri ile mücadele eden kahraman meslektaşlarımıza başarılar diler, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi, kurucularımızı ve üyelerimizi rahmet ve şükranla anarak, gazilerimize ve üyelerimize de sevdikleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler temenni ederim.
Astsubaylar Günümüz kutlu olsun”dedi.     

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMAD, 36., YAŞINI, BURUK, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı