yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 10:21
 
TEMAD ÜYELERİNİ 17 EKİM HEYECANI SARDI...
Gündem Haberi
TEMAD ÜYELERİNİ 17 EKİM HEYECANI SARDI...

Kısa adı TEMAD, açılımı ise Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği. Ülkemizin en önemli ve kalabalık sivil toplum kuruluşu olan TEMAD, ilçemizde de çok güzel örgütlenmiş ve çok güzel işlere imza atmaya devam ediyor. 
Bu anlamda, TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü ve yönetimi ile TEMAD üyelerini, 17 Ekim Dünya Asrsubaylar Günü heyecanı sardı. 17 Ekim hem TEMAD'ın kuruluş yıldönümü, hem de Astsubaylar Günü. 
Yani TEMAD bir taşla 2 kuş birden vuracak. Bizde Yeni Gölcük Gazetesi olarak, kısaca sizlere TEMAD'ı tanıtmak istedik.  
Çalışanı ve emeklisi ile 250 bin civarında olan astsubayların kendine ait bir günün olmaması, o yıllarda büyük bir eksiklik olarak görüldü ve 1984 yılından TEMAD kuruldu. 
İlk olarak 17 Ekim 2012 tarihinde TEMAD'ın kuruluş günü, aynı zamanda da “Dünya Astsubaylar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.
Aynı yıl, TEMAD Gölcük Şubasi de kurularak, ilçemizdeki emekli ve muazzaf astsubaylara hizmet vermeye başladı. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında gösterilen TEMAD, yarın 23'üncü yıllarını kutlayacaklar. 
Yeni Gölcük Gazetesi olarak, bizlere TEMAD'ı ve Dünya Astsubaylar Günü'nü kutluyor nice yıllar diliyoruz. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Nice Yaşlara...

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMAD, ÜYELERİNİ, 17, EKİM, HEYECANI, SARDI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı