yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 18:20
 
TURAN ‘’BİZLER ERZURUMLU OLSAK TA GÖLCÜKLÜYÜZ’’
Gölcük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Turan ve Yönetimi geçtiğimiz akşam önemli bir etkinliğe imza attı. Gölcük Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilen '21. Asırda Ümmetin Umudu Türkiye' konulu konferansa konuşmacı olarak Doç. Dr. Oğuzhan Aydın katıldı. Gölcük Erzurumlular Dernek Başkanı Muhammet Turan Bizlerde Gölcük'te bir araya gelip, Erzurumumuzun kültürünü yansıtmaya çalışıyoruz. Ben Muhammet Turan olarak, bir gün vefat ettiğimde muhtemelen Gölcük 17 Ağustos'ta gömüleceğim. Yani şunu söylemek istiyorum. Bizler Erzurumlu olsakta Gölcüklüyüz. Buraya katkı sağlıyoruz. Bugün bu programı gerçekleştirerek yaşanan sürece dernek olarak katkı sağlamak istedik. Hepinize sonsuz teşekkürler” dedi.
Kültür Haberi
TURAN ‘’BİZLER ERZURUMLU  OLSAK TA GÖLCÜKLÜYÜZ’’

Gölcük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Turan ve Yönetimi geçtiğimiz akşam önemli bir etkinliğe imza attı. Gölcük Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilen '21. Asırda Ümmetin Umudu Türkiye' konulu konferansa konuşmacı olarak Doç. Dr. Oğuzhan Aydın katıldı.
Gölcük Erzurumlular Derneği tarafından geçtiğimiz akşam Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilen kongreye AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, Siyasi Parti Temsilcileri, Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Gölcük Erzurumlular Dernek Üyeleri, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Üyeleri, Hemşehri Dernek Başkanları, Oda Başkanları ve çok sayıda davetliler katılım sağladı. 
Program Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra şiir dinletisi gerçekleştirildi. Akabinde kahraman Askerlerimiz için hazırlanan sinevizyon izlenildi, sinevizyon büyük beğeni topladı. 


BİZLER ERZURUMLU OLSAKTA GÖLCÜKLÜYÜZ
Gölcük Erzurumlular Dernek Başkanı Muhammet Turan, “Hepinizi bu akşam  ki düzenlemiş olduğumuz programa katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Sanayileşmeyle birlikte tüm dünyada başlayan göç hareketleri Türkiye'de 1951 yılında başlamış. Farklı yerlerden gelen insanlar dernekleşme yoluna gitmiş kendi kültürlerini tanıtma yoluna gitmiştir. Bizlerde Gölcük'te bir araya gelip, Erzurumumuzun kültürünü yansıtmaya çalışıyoruz. Ben Muhammet Turan olarak, bir gün vefat ettiğimde muhtemelen Gölcük 17 Ağustos'ta gömüleceğim. Yani şunu söylemek istiyorum. Bizler Erzurumlu olsakta Gölcüklüyüz. Buraya katkı sağlıyoruz. Bugün bu programı gerçekleştirerek yaşanan sürece dernek olarak katkı sağlamak istedik. Hepinize sonsuz teşekkürler” dedi. 
BİZLER HER ZAMAN HEMŞEHRİ DERNEKLERİMİZİN YANINDAYIZ
Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, “Öncelikle bugün sınır ötesi yapan ordumuza dualarımızın onlarla olduğunu belirterek, Allah'tan yardımlar diliyorum. Şehitlerimize rahmet, Gazilerimize de şifalar diliyorum. Sayın Muhammet kardeşimiz derneğimize çok yoğun emekler veriyor, bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sizler de kendisine destek verirseniz, en güzel şekilde çalışmalar yapmaya devam edecektir. Bizler her zaman hemşehri derneklerimizin yanındayız. Doğduğumuz şehrimizi doyduğumuz şehre en güzel şekilde tanıtıyoruz. Bu güzel geceye imza atan Muhammet Turan kardeşimize teşekkür ediyorum” dedi.
TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN ÜMMEDİN UMUDU OLMAYA DA DEVAM EDECEKTİR 
Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, konferansta şu konuşmayı yaptı: “Bizleri buraya davet eden değerli Erzurumlular Derneği Başkanımıza ve Yönetimine sonsuz teşekkür ediyorum. Bizim geleneğimizde, bizim inancımızın temelinde besmeleyle başlamayan her iş kütük kalır. Bizler de bugün besmeleyle konferansımıza başlıyoruz. Bütün Türk Dünyası manevi şahısların hepsini sahiplenmiştir. Askerlerimiz bile savaşa giderken, ölüme gittiğini biliyordu. Bizler böyle kutsal manevi şahısları olan milletiz. Bu yüzden bizler birbirimize küsmemeli, 3 günden fazla küs durmamalıyız. Atalarımız el yarası geçer, dil yarası geçmez demektedir. Bu millet 21. Asırda Ümmetin Umudunun asıl sebebi zulümden kaçan bütün mazlumlara Türkiye kapısını açmıştır. Türkiye, Osmanlı, Selçuklu, Karahan'lı da bunu yapmıştı. Afrin'i Türkiye Ordusu istese 3 günde yerle bir eder, orada yer yer üstüne bırakmazdı. Bizim askerlerimiz orada mazlumlara, sivillere zarar gelmemesini istiyor. Mazlumların koruyucusu Türkiye, Mazlumların koruyucusu Gölcük. Bizler Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla hep birlikte mazlumların ümidiyiz. Bizim Türkiye olarak Müslüman olsun, gayrimüslim olsun herkese kapısını açıyor. Türk Milleti her zaman ümmedin umudu olmaya da devam edecektir” dedi.
Program sonunda AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş konferans konuşmacısı Doç. Dr. Oğuzhan Aydın'a plaket takdiminde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURAN, ‘’BİZLER, ERZURUMLU, , OLSAK, TA, GÖLCÜKLÜYÜZ’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı