yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 17:26
 
TURİZM HAFTASI KUTLANDI
AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 15-22 Nisan Dünya Turizm Haftası dolayısıyla anlamlı bir tekinlik düzenlendi. Öğrencilerden oluşan Koro ile Yurt Gezisi Oratoryosu sunuldu. Koronun sonrasında Hacı Gürhan Ben Anadolu'yum şiirini okuyarak büyük beğeni topladı.Gölcük Belediyesi Halk Oyunları Ekibi tarafından oynanan Ege Yöresine ait olan Zeybek büyük ilgi görürken, ardından öğrenciler tarafından sergi sunuldu.
Kültür Haberi
TURİZM HAFTASI KUTLANDI

Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Belediyesi'nin iş birliğinde 15-22 Nisan Dünya Turizm Haftası dolayısıyla AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe, Karamürsel Kaymakamı ve Gölcük Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar, CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aynur Kadiroğlu, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

"Türkiye adeta bir açık hava müzesidir”
Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Okul Müdürü Aynur Kadiroğlu yaptı. Turizm Haftası'nın anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada Müdür Kadiroğlu; "Turizm açısından Türkiye dünyanın çok şanslı bir ülkesidir. Türkiye Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan bir köprü konumundadır. Üç yanı denizlerle çevrili olup ılıman bir iklime sahiptir. Yemyeşil bitki örtüsü ve masmavi denizleri vardır. Pek çok medeniyetin bu topraklardan geçmiş olması sebebiyle tarihi güzellik açısındab da oldukça zengindir. Türkiye bu özellikleriyle adeta bir açık hava müzesidir. Pek çoğumuzun tabiriyle cennet gibidir. Bu çerçevede dünyada ve ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm konusunda toplumun, turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlanmaktadır. Turizm Haftası'nın ülkemizde turizm bilincinin oluşması ve ciddi bir ekonomik potansiyel olan turizm sektörünün bu tip kutlamalarla daha da gelişmesi en büyük dileğimizdir" diyerek katılımcıların alkışları arasında sözlerini tamamladı. 

Çeşitli etkinlikler düzenlendi
Kadiroğlu'nun konuşmasının ardından öğretmenler Semra Boztepe ve Hatice Canköse eşliğinde öğrencilerden oluşan Koro ile Yurt Gezisi Oratoryosu sunuldu. Koronun sonrasında Hacı Gürhan Ben Anadolu'yum şiirini okuyarak büyük beğeni topladı.Gölcük Belediyesi Halk Oyunları Ekibi tarafından oynanan Ege Yöresine ait olan Zeybek büyük ilgi görürken, ardından öğrenciler tarafından sergi sunuldu.  

İkinci etkinlik Örcün ve Saraylı'da
"Turizm Haftası" etkinlikleri kapsamında bugün ilki gerçekleşen etkinliğin ikincisi  21 Nisan Pazar günü yapılacak. Bu kapsamda, Örcün-Saraylı arasında Doğa yürüyüşü yapılacak. Yürüyüş başlangıç noktası Örcün Meydanı, bitiş noktası Saraylı Meydanı. Yürüyüş güzergahı ise 5 kilometrelik patika yol olan Örcün-Saraylı Samanlı Dağı arasında gerçekleşecek.

21 NİSAN PAZAR
Örcün-Saraylı Doğa Yürüyüşü
SAAT: 10.00
YER: Örcün Meydanı
NOT: Yürüyüş başlangıç noktası Örcün Meydanı, bitiş noktası Saraylı Meydanı. Yürüyüş güzergahı ise 5 kilometrelik patika yol olan Örcün-Saraylı Samanlı Dağı arası. 
- Resim Sergisi "Zamanın Tanıkları”
Gölcük Belediyesi Ressan Banu Devrim Atölyesi
YER: Saraylı Meydanı. 
NOT: 21 Nisan Pazar günü gerçekeleşecek bu program için, pazar günü saat 09.00 da hem Kaymakamlık önünden, hem de Değirmendere Çınarlık Meydanı'ndan etkinliğin yapılacağı alana otobüsler kaldırılacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURİZM, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı