Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 17:27
 
TURİZM HAFTASI’NDA ÖRCÜN SARAYLI DOĞA TURU YAPILDI
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, Gölcük Sultan Baba Türbesi, Saraylı-Örcün Tarih Koridoru Doğa Yürüyüşüyle devam etti.
Kültür Haberi
TURİZM HAFTASI’NDA ÖRCÜN  SARAYLI DOĞA TURU YAPILDI

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolu dolu geçmeye devam ediyor. Hafta sonu etkinliği, Gölcük Sultan Baba Türbesi, Örcün - Saraylı Köyleri arasında gerçekleşen Tarih Koridoru doğa yürüyüşüyle devam etti. Programa; Gölcük Belediye Başkanı Avukat Ali Yıldırım Sezer, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sabri Medişoğlu,  Gölcük Halk Sağlığı Başkanı Dr. Faruk Demirhan, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Hülya Özer, Gölcük İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar’ın da aralarında bulunduğu müdür yardımcıları, başkan yardımcıları ile çok sayıda davetli katıldı.

GÖLCÜK ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Yürüyüşün başlangıç noktası Örcün Meydanıydı. Günün önemine ilişkin konuşma yapan Gölcük İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar’ın ardından söz alan Gölcük Belediye Başkanı Sezer, ilçemizin tarihi dokusunun tanıtımı açısından oldukça önemli bir gün olduğunu dikkat çekerek, “ Doğamızı koruyup, rekreasyon ve spor alanlarını geliştireceğiz, Gölcük'ü turizm noktasında çekim merkezi haline getirip, tarih yapılarımıza gözümüz gibi bakacağız” dedi. Ve katılan herkese teşekkür etti. Etkinlik, Sultan Baba Türbesi ziyareti ve sonrasında Saraylı Meydanına doğru 5 kilometrelik patika yol olan Örcün-Saraylı Samanlı Dağı arasındaki yürüyüşle devam etti. Saraylı Meydanında ise Gölcük Belediyesi Banu Devrim Atölyesinin hazırlamış olduğu "Zamanın Tanıkları” adlı resim sergi gezildi. Saraylı Kentsel Sit alanı tarihi evleri, anıt çınar ve köylü pazarı dolaşan davetlilere çeşitli yöresel ikramların yapılmasıyla program sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURİZM, HAFTASI’NDA, ÖRCÜN, , SARAYLI, DOĞA, TURU, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı