yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 18:01
 
TÜRK METAL İŞÇİLERİ ANITPARK'TA EYLEM YAPTI
Gölcük Ford Fabrikası’nda çalışan Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesine bağlı işçiler, Anıtpark’ta bir miting gerçekleştirdi. İş çıkışı 2 bine işçinin katıldığı miting de polis geniş güvenlik önemleri alırken, işçiler alana üstünün aranması sonrasında alana girdiler. Kararlı oldukları görülen işçiler direne,direne kazanacağız. Türk Metal nerede biz oradayız, MESS şaşırma sabrımızı taşırma şeklinde sloganlar atarken, Türk bayrakları salladılar.
Gündem Haberi
TÜRK METAL İŞÇİLERİ ANITPARK'TA EYLEM YAPTI

Türk  Metal sendikası işçilerinin Anıt Park'da yaptığı Eylem CHP İlçe Başkanı İsmet İleri, Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman, Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı'da destek verdi.

Türk Metal Sebndikası Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Şener işçilere seslendi  Şener , “Onurlu metal emekçileri, demiri bükenler, çeliği nakış gibi işleyenler, Kardeşler… Artık bıçağın eti kestiği   ve kemiğe dayandığı yerdeyiz. Artık yolların bittiği, meydanların ısındığı süreçteyiz. Çalıştık, canımızı dişimize taktık, İş yerini evimiz, tezgahımızı yatağımız bildik artık hakkımızı söke söke alacağımız yerdeyiz. Ürettik, Kazandırdık, Artık kazanacağımız yerdeyiz, kazanacağımız…

Arkadaşlar, Biz kimiz? Gece demeden, gündüz demeden Üreten biz değil miyiz? Gerektiğinde krizleri tek başımıza göğüsleyip, Fedakarlığın en büyüğünü yapan biz değil miyiz? Kalitesiyle dünyaya örnek olan, çalışkanlığı dillere destan olan biz değil miyiz? Üretim ve ihracat rekorları kıran, Hem işverene, hem sektöre, hem de Türkiye’ye kazandıran biz değil miyiz? Evet biziz. Peki biz ne istiyoruz. Biz çok şey istemiyoruz. Hakkımız olandan başka hiçbir şey istemiyoruz. Şimdi sıra bize geldi. Artık biz de kazanmak istiyoruz. Alın terimizin karşılığını, Çoluğumuzun, çocuğumuzun rızkını istiyoruz.​

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Arkadaşlar, Mess’le yürütülen grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, şu an itibarıyla geldiğimiz nokta sözün bittiği yerdir. Evet, sözün bittiği, Ama aynı zamanda eylemin başladığı yerdir. Bundan böyle sesimizi, çığlığımızı iş yerlerimizden başlayarak Mümkün olan her yerde duyuracağız. Bu güne kadar kendimizi, Toplu sözleşme masasında ifade ettik, bundan sonra yollarda, meydanlarda da ifade edeceğiz.

Salı günü Ankara’da başkanlar kurulumuz toplandı. Burada bir dizi eylem kararı alındı ve mücadelemizin yol haritası ortaya çıktı. Kırmadan, dökmeden Ama kararlılığımızdan asla taviz vermeden mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Buradan, yani meydanlardan, sokaklardan Mess’i bir kez daha uyarıyoruz. Taleplerimizi ve teklif ettiğiniz ucube zam oranına tepkimizi sakın hafife almayın. Size uzattığımız eli havada ve karşılıksız bırakmayın.

“ARABULUCU KARARI ALINMADAN GREV UYGULANMAZ”

Türk Metal Sendikası ve temsil ettiği üyeleri, ülkemizin huzurunu ve istikrarını, iş yerindeki çalışma barışını her zaman göz önünde tutmuş, bugüne kadar ülkemiz ve işyerlerimiz için her türlü fedakarlığı yapmıştır. Ancak geldiğimiz bu aşamada, bizler için yeni bir sürecin de kapıları aralanmıştır. Herkes aklını başına toplasın. Yasal mevzuata göre arabulucu raporu sendikamıza iletilmeden grev kararı ile grev uygulama kararı alınamaz. Ancak sendikamız arabulucu raporunu aldığı anda, gerek grev kararını gerekse uygulama kararını zaman geçirmeden alacaktır.

 ZAFER  BİZİM OLACAK

Sabrımızın sonundayız ama Mücadele azmimiz her geç gün bileniyor. Bu meydanlarda olmayı biz istemedik. Bu soğukta, bu kara kışta burada olmak bizim tercihimiz değil. Fakat eğer gerekirse, hakkımızı alana kadar da Bu meydanları Mess’e dar edeceğimizi herkes bilsin.Metal emekçisi kardeşlerim, dün, Mess’in çağrısına uyarak yeniden bir araya geldik. Peki ne oldu? Gene haklı taleplerimiz masada kaldı. Gene bir sonuca ulaşamadık. Hatta yakınlaşamadık bile. Bu beyefendiler bize ne diyor biliyor musunuz? Siz üretmeye devam edin, ama iş emeğinizin, alın terinizin karşılığına gelince sesinizi çıkartmayın. Susun. Ne verirsek onunla idare edin. Susacak mıyız? Size soruyorum, susacak mıyız? Evet susmayacağız. Bıçak kemiğe dayandı. Eylemse eylem, Grevse grev. Sonunda zafer mutlaka bizim olacak. Onurlu Türk Metal emekçisinin olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun"dedi.

Eylemin ardından işçiler sessizce dağıldılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRK, METAL, İŞÇİLERİ, ANITPARK'TA, EYLEM, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı