yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 17:02
 
TÜRKKAN ''BASKICI REJİMDEN BİR AN ÖNCE KURTULMALIYIZ''
İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 24 Haziran seçim çalışmaları dahilinde gazetemizin Genel yayın Yönetmeni Ersin Akboyun’u ziyaret etti. Türkkan “Ülkemizin üzerindeki kara bulutların dağılması için 16 yıldır süregelen baskı rejiminden bu iktidardan bir an önce kurtulmalıyız. Türkiye’de bir şey değişecek her şey değişecek. Değişmesi mümkün olan en kısa yol iktidarın değişmesi. İktidar değişecek her şey değişecek” ifadelerini kullandı.
Siyaset Haberi
TÜRKKAN ''BASKICI REJİMDEN BİR AN ÖNCE KURTULMALIYIZ''

ÜLKE OLARAK ÖNEMLİ VİRAJDAYIZ

İYİ Parti’nin 1. Sıra Milletvekili Adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan 24 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarını ilçemizde sürdürdü. Türkkan Gazetemizin Gelenl Yayın Yönetmeni Ersin Akboyun’u ziyaret etti. Türkkan’a İlçe Başkanı İsmail Aynacı’da eşlik etti.  Seçimlerde vatandaşların Millet İttifakı ve Genel Başkanları Meral Akşener yönünde tercih kullanmalarını isteyen Türkkan, “Artık ülke olarak önemli virajdayız. İYİ Parti olarak ülkemizin üzerinde oynanan oyunların çok iyi farkındayız. Bu yüzden de partimizin kurulduğu günden bu yana sahalardayız,  vatandaşlarımızın arasındayız. Bizler seçimlerde vatandaşımıza güveniyoruz.  Umuyoruz 25 Haziran’da Türkiye güzel ve güneşli bir sabaha uyanacak” dedi. Gazetemizin genel Yayın Yönetmeni Ersin Akboyun yapılan nazik ziyaretten dolayı teşekkür etti.


DERNEK BAŞKANLARI İLE BULUŞTU
gazetemizin ziyaretinin ardından Dernekler Platformuna Geçen Türkkan’ı Dernekler Platformu dönem Başkanı Çetin Kocatürk ve diğer dernek başkanları karşıladı. Türkkan “Ben kültür derneklerinin yapısını iyi bilen bir kardeşinizim. Çıkış noktam da burası. Çok uzun yıllar dernek ve vakıf başkanlığı yaptıktan sonra siyasete atıldım. Derneklerin birkaç kişinin omzunda, ne kadar zorlukla yürüdüğüne de şahit olan biriyim. Çok özveri isteyen bir iştir. Yeni dönemde de inşallah beraber çalışma imkanımız olur. Türkiye’de olan biteni sizler de takip ediyorsunuz. Bu işlerin nereye gideceğini, en az benim kadar tahmin ediyorsunuz” dedi

CHP ABDULLAH GÜL’Ü ALKIŞLAYACAKTI
Türkkan “Yeni Gölcük gazetesinde kardeşim Ersin Akboyun’u ziyaret ettim. Bana Meral hanımın bir on gündür tutuk olduğunu söyledi. CHP, adayını açıklamadan önce CHP’li birkaç milletvekili girişimi ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu işe karşı koyamayacağı süreçte, bize Saadet Partisi’nin talebi iletildi. Kendilerinin teklifi vardı ve bu teklifi bizlere ilettiler. Abdullah Gül’ü çatı adayı olarak belirleyelim, siz de bu çatı altında toplanın, hep beraber seçime girelim dediler. İYİ Parti, genel başkanını Cumhurbaşkanı yapacağız diyerek yola çıkmış bir siyasi misyonla geliyor. Bu misyondan vazgeçmiş bir partinin hayatiyetini devam ettirme şansı yoktur. Üstelik Abdullah Gül olacaksa niye Erdoğan devam etmiyor? Sayın Erdoğan’ın karşısında Sayın Gül’ün olması, Türkiye’de neleri değiştirir? Biz bu işte yokuz dedik. Bir CHP milletvekili, Sayın Abdullah Gül’ü aday yapmak için herkesten fazla uğraştı. Netice itibariyle Meral Akşener’in dik duruşu, çatı aday formülünü savurdu. CHP’liler, Muharrem İnce’yi alkışlıyorsa bu alkışların yarısı Akşener’e aittir. Zira alkışlayacakları insan Abdullah Gül olacaktı” dedi.

ERDOĞAN RAKİBİNİ KENDİSİ SEÇTİ
Sözlerine devam eden Türkkan, “CHP içerisinde bir grup var. Cumhurbaşkanı seçmekten öte, parti içi hesaplaşma ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine başkasını ikame etme uğraşı içerisindeler. Yani onlar için Sayın İnce’nin cumhurbaşkanı seçilmesi değil, bu vesile ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun derdest edilip yerine Muharrem İnce’nin konulması. Muharrem İnce’nin ikinci tura kalması halinde, sadece CHP’nin oyları bu ülkede cumhurbaşkanı seçmeye yeter mi? Hayır. Mümkün değil. Bu benim yönlendirmem değil, Türkiye’de böyle bir gerçek var. Muharrem İnce’yi CHP adayı yapmak, en çok Tayyip beyin işine geldi. Solda müseccel bir marka var. Birinci turda Karamollaoğlu’na oy veren Saadet Partisi kişilerden kaçı Muharrem İnce’ye oy verir? Biz ciddi anlamda MHP’den oy alıyoruz. Ben bunların hangisini ikinci turda Muharrem İnce’ye çevirebilirim? Hepsi tekrar oraya gidecek. Muharrem İnce’nin seçilme şansı olmadığı halde cilalanmasının altındaki sebep bu. CHP’nin adayı belli olunca Sayın Erdoğan rakibini kendisi seçti. En kolay baş edeceği kimlik, sol kimlikti. ‘Siz solcuya mı oy vereceksiniz?’ diyor. CHP diye başlıyor, İnönü zamanından geliyor, Ecevit’in yağ kuyruklarından çıkıyor. Burada düşünülmesi gereken konu şu: Akşener’le İnce birbirlerine rakip değildir. İkinci turda Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığından uzaklaştıracak aday kimse orada birleştirmek zorundayız. Aksi halde birinci turda seçilsin Tayyip Bey. Neden ikinci tura uğraşıyoruz. Eğer bir aday ikinci tura kalacaksa sağ seçmenden mutlaka oy almalı. Alamazsa asla seçilemiyor. Böyle bir kritik süreçte Türkiye’yi zorların arasında en zorunu seçmeye yönlendiren bir sistem içerisinde siyaset yaptırmaya çalışıyoruz” dedi.


BU REJİM DEĞİŞMELİ
Türkkan, “Burada bulunan kişilerin hepsi bizi destekleyecek diye bir şey demiyorum. Ama ülkenin gerçeklerini de kafanızda canlandırın. Türkiye’de 65 - 35 sol ve sağ bloğunun olduğu yerde siz solcu bir adayı asla seçemiyorsunuz. Tabii ki gelin ama maçın sonucunda mağlubiyetle ayrılacaksak o maçı oynamanın anlamı kalmıyor. Hakemin ilan ettiği sonuçla maç bitiyor. Sonucu alabilecek şekilde doğru kararlar vermek gerektiğini düşünüyorum. Siyaset de ülkeyi yönetmek de mutlaka ciddi hesaplar gerektiren bir mesele. Bu hesapları yapmayan insanların sadece kendilerini tatmin edeceklerini ama sonuç alamayacaklarını düşünüyorum. Umarım milletimiz bu feraseti gösterecektir. Göstermesi halinde bu iktidarın gitmesi çok yakın. Kendi içlerinde de bunun sohbetini yaptıklarını görüyorum. Ben Türkiye’de artık bir şeyin gündemimizde olmadığını düşünüyorum. Geçmişe ait hatıralarımız var. Bizden gençler var. Okuyan öğrenciler var. Okulunu bitirmiş, hayata atılmış gençler var. Gençler hayal kuramıyor. Hayal kurmuyor çünkü önünde hayal kuracağı şeyler görmüyor. Gençlerin hayal edebileceği bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Üretime yönelik kendilerine ait planları olmalı. Bu planları hayata geçirecek, güven duyulan bir iktidar olmalı. Gençleri korkutan, yuhalatan değil, onlara seviyle yaklaşan, anlayış gösteren iktidar olmalı. O yüzden ülkeye bir kadın eli değsin demiştik. Bir evde kadın yoksa erkek o evde düzeni kuramıyor. Ülke şu anda dağılmış durumda. Buna bir kadın eli değmeli. Üstelik hoşgörü içerisinde davranan, demokrat, barış dilini eksik etmeyen bir liderle ülkemizin yönetilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemizin üzerindeki kara bulutların dağılması için 16 yıldır süregelen baskı rejiminden bu iktidardan bir an önce kurtulmalıyız. Türkiye’de  bir şey değişecek her şey değişecek. Değişmesi mümkün olan en kısa yol iktidarın değişmesi. İktidar değişecek her şey değişecek” dedi.

MİTİNGE DAVET
Türkkan “19 Haziran’da Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener Kocaeli’de olacak. Hepimiz onu karşılamalıyız. Akşener Kocaeli’nin kızı. Nasıl rahmetli Özal’ı bütün Malatya karşılıyordu. Kocaeli’de kendi evladını 19 Haziran’da karşılamalı. Hepinizi mitinge bekliyorum”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKKAN, ''BASKICI, REJİMDEN, BİR, AN, ÖNCE, KURTULMALIYIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı