Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 18:26
 
TÜRKKAN GÖLCÜK İÇİN MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ
İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM Başkanlığı'na ilçemiz konusunda soru önergesi verdi. Türkkan, Devlet Hastanesii inşaatının neden durduğunu, Nüzhetiye Sulama Göleti projesini sordu.
Siyaset Haberi
TÜRKKAN GÖLCÜK İÇİN MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERDİ

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM Başkanlığı'na ilçemiz konusunda soru önergesi verdi. 

Türkkan'ın soru önergesi, 'Aşağıdaki sorularımın Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim; Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Nüzhetiye Mahallesi'nde büyük tarım alanları, sulama imkanlarının yetersizliğinden dolayı verimli olarak kullanılamamakta, tarımsal üretim ülke ekonomisine kazandırılamamaktadır.
Nüzhetiye sınırları içinde bulunan doğal gölet revize edilip, sulama Göleti olarak projelendirilmesiyle birlikte, bölgedeki sulama suyu yetersizliği ortadan kalkmış, yaklaşık 200 çiftçi üretime katılmış olabilecektir. Ancak 2009 yılından beri verilmiş tüm sözlere ve konunun DSİ'ye intikal etmiş olmasına rağmen herhangi bir çalışma başlatılamamıştır. Bu bilgiler çerçevesinde; 
1-)Nüzhetiye Mahallesi'nde sınırları içerisinde yer alan mevcut doğal göletin kapasitesinin arttırılması ve sulamanın yaygınlaştırılması için herhangi bir proje DSİ tarafından planlanmakta mıdır? 
2) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Nüzhetiye Sulama Göleti projesi için DSİ'ye yapılan herhangi bir başvuru var mıdır?
Türkkan'ın ilçemiz hakkına verdiği ikinci soru önergesi ise; 
'Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde ihalesi 14 Aralık 2015 yılında yapılan ve iki yıl içinde tamamlanması hedeflenen 250 yatak kapasiteli Gölcük Devlet Hastanesi inşaatı halen binanın temel çalışmaları seviyesinde devam etmektedir.Bu durum hastane inşaatının sürdüğü alanda açıkça görülebilmektedir. 
Hastane inşaatının sürdüğü Yüzbaşılar Mahallesinde hizmet veren Yüzbaşılar Ali Sağlığı Merkezi'nin ise geçen 4 yıllık süre zarfında hasta yükü giderek artmış ve ancak tam kapasite polikliniklere sahip bir hastanenin kaldırılabileceği hasta sayısına hizmet vermeye zorlanmaktadır.
Yukarıdaki bilgiler çerçevesinde; 
1) Yeni Gölcük Devlet Hastanesi İnşaatının tamamlanamamasının sebepleri nelerdir?
2)İnşa edilen hastanenin çalışmaları henüz temel seviyesinde ilerlemektedir. Hastane inşaatının bitiş ve hizmete giriş tarihi ne zamandır? 
3)Yüzbaşılar Aile Sağlığı merkezi, yer aldığı mahalle ile birlikte, yanında asker lojmanlar, Atatürk Mahallesi ve Merkez Mahallesi ve Merkez Mahalle ile birlikte yaklaşık 45.000 nüfusa hizmet vermektedir. Aile Sağlığı Merkezinin bu kadar yoğun bir nüfusa 4 doktor ile hizmet vermesi mümkün müdür) Merkezdeki doktor sayısının arttırılması planlanmakta mıdır? 4)Gölcük'te yapımı süren Devlet Hastanesi dışında herhangi bir sağlık kurumu yatırım projesi var mıdır? Eğer var ise bu projeler nelerdir? Projelerin yapılmaları ne zaman başlayacaktır? 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKKAN, GÖLCÜK, İÇİN, MECLİSE, SORU, ÖNERGESİ, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı