Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 18:16
 
TÜRKKAN ''İYİ PARTİ GÖLCÜK'DE DAHA İYİ YERLERE GELECEK''
İyi Parti Gurup Başkan vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan ve İYİ parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız Gölcük İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Türkkan “Gölcük'ün mevcut bir potansiyeli olduğunu da biliyorum. İyi Parti'nin Gölcük'te çok daha iyi yerlere gelebilme imkanı var. Biraz daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum”dedi.
Siyaset Haberi
TÜRKKAN ''İYİ PARTİ GÖLCÜK'DE DAHA İYİ YERLERE GELECEK''

 

İYİ  Parti Gurup Başkan vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan ve İYİ parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız'ı Gölük İlçe Başkanı İsmaişl Aynacı İl Yöneticisi Çetin Kocatürk ve partililer karşıladı.

İYİ PARTİ GÖLCÜK'DE DAHA İYİ YERLERE GELECEK
Türkkan “Gecikmiş bir ziyaret olduğu için başta İlçe Başkanımız olmak üzere herkesten özür diliyorum. Ama üzülerek ifade ediyorum ki programlarımızı tek başına yapma özgürlüğümüz yok. Bu bizi de çok rahatsız ediyor. Ama telafi edeceğiz, zaman bizim. Burada arkadaşlarımın da birçok çalışma yaptığını biliyorum, takip ediyorum. Gölcük'ün mevcut bir potansiyeli olduğunu da biliyorum. İyi Parti'nin Gölcük'te çok daha iyi yerlere gelebilme imkanı var. Biraz daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. İl Başkanımız da hazır buradayken ondan da rica ediyorum. Gölcük'e biraz daha fazla program yapsınlar. Bizimle ya da biz olmadan biraz daha fazla program yaparak bu açığı telafi etme imkanı bulabiliriz” şeklinde konuştu. 

GÖLCÜK'DE HİÇ BİRŞEY DEĞİŞMEDİ
Türkkan “Ben siyasete başladığımdan beri Gölcük'e geliyorum. Ne değişti derseniz valla çok fazla bir şey değişmedi. Bugün adını terör olaylarıyla andığımız Mardin Kızıltepe'de AVM var, sinema var, gençlerin gidebileceği sosyal mekanlar var ama Gölcük'te bir tane sinema yok. İnsanların sosyal yaşantılarına katkı verebilecek bir sinema yok. Burada dükkanların dışında bir alışveriş merkezi de yok. Yani Gölcük'ü 162 bin nüfuslu bir ilçe haline getiremediler”dedi. 

ELLİBEŞ'İ ÖDÜLLENDİRDİLER
Türkkan “Gölcük'e hiç bir şey katmadılar. Sanki ödüllendirme olmuş gibi de buranın Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i Kocaeli İl Başkanı yaptılar. Bence Gölcük bu gördüğü vefasızlığın karşısında eski başkanımızın il başkanı olmasını protesto etmeliydi. Biz yeterince hizmet alamadık bu neyin ödüllendirmesi diyebilmeliydi. Bu konuda vatandaşların takdirine sunuyorum.

KADINLAR SOSYAL HAYATTAN KOPARTILIYOR
Türkkan “Sosyal hayattan kadınların gitgide koparıldığını görüyoruz. Özellikle 17 yıllık AK Parti iktidarında en son Diyanet İşleri Başkanının yaptığı reklam filminde de görüyoruz. Yani kadının tek bir işini eşine çay ve kek ikram etmekten ibaret gören bir zihniyet. Tabi bu zihniyetin devamı olan Gölcük'te de herhangi bir spor salonunun olmadığını gördüm. Sosyal hayatı tamamen bitirdiler, yok ettiler önüne de engeller koyuyorlar. Bu konuda bir takım yatırım yapmak isteyen özel sektörün de önüne engeller koyuyorlar. Ben bu AK Parti iktidarını bir felaket bulutuna benzetiyorum.  Bu felaket bulutunda gelinen nokta iç açıcı değil ama felaket bulutunun çok yakın bir zamanda rüzgarla birlikte Türkiye'nin üstünden çekileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. 

DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM
Türkkan “Görüştüğümüz özel görüşmelerde onlarında bu konuda umudunun kalmadığını görüyorum. Ama burada memleketi umutsuz bırakmamak da bizim elimizde. Bu konuda tembellik yapmaya hakkımız yok. Bu memleket için, çocuklarımız için, ülkemiz için biraz daha fazla çalışmamız gerekiyor. 
 Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan biraz bahsetmek istiyorum. İlk defa, bu yıl ekonomik sıkıntı tabana yayıldı. Daha önce Türkiye'nin kendi makroekonomik sıkıntıları vardı. Ama artık ekonomik sıkıntı mutfağa vurdu. Siyaset de en çok bundan etkileniyor. Vatandaş Türkiye'nin 450 milyar dolar dış borcunun olmasıyla ilgilenmez ama tenceresi kaynamadığında ilgilenir. 
Ekonomik sıkıntının önümüzdeki aylarda biraz daha artacağını söyleyebilirim. Bu sıkıntı insanların siyasi tercihlerini de değiştirecektir. Burada bize düşen vatandaşın tercihini değiştirdiği noktada tercih edilen parti olmak”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKKAN, ''İYİ, PARTİ, GÖLCÜK'DE, DAHA, İYİ, YERLERE, GELECEK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı