Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:38
 
Tutuklu ve hükümlülere Bayram müjdesi!
Adalet Bakanlığı'nın yaptığı son açıklamaya göre cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülere Kurban Bayramı'nda, Koronavirüs Bilim Kurulu tavsiyeleri çerçevesinde ailelerinden iki kişiyle görüşebilme hakkı tanındı.
Yaşam Haberi
Tutuklu ve hükümlülere Bayram müjdesi!

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, tutuklu ve hükümlüler Kurban Bayramı'nda, Koronavirüs Bilim Kurulu tavsiyeleri çerçevesinde akrabalarından iki kişiyle kapalı görüşebilecek. Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların görüşebilecekleri kişiler, anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşler arasından olabilecek.

ZİYARETLERE KORONA TEDBİRLERİ
Görüşler, 1-10 Ağustos ile 15-31 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Mahkumlara ziyaret sırasında getirilen hediyeler, 24 saat bekletildikten sonra teslim edilecek. Ateş, öksürük, burun akıntısı belirtisi olan tutuklu ve hükümlülere görüş izni verilmeyecek. Yapılacak görüşmelerin ardından kapalı görüş alanı en az 15 dakika süreyle havalandırılacak ve zemin, sandalye ve masa gibi yerler çamaşır suyu veya diğer hijyen malzemeleriyle dezenfekte edilecek. Ceza infaz kurumlarına girişlerde ziyaretçilere maske ve eldiven verilecek. Giriş ve çıkışlarda kapı önlerinde mesafe kurallarına uyulması ve yoğunluğun önlemesini için tedbir alınacak.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tutuklu, ve, hükümlülere, Bayram, müjdesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı