Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 18:12
 
ÜNLÜ, BÜYÜKAKIN'A TEPKİ GÖSTERDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “Bir buçuk yılda büyükşehire 2 bin işçi alınmış. Belediyedeki personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam” sözüne tepki gösteren Ünlü, “Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip” dedi.
Siyaset Haberi
ÜNLÜ, BÜYÜKAKIN'A TEPKİ GÖSTERDİ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendirdi. İstanbul seçimleri ile ilgili konuşan Ünlü,23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine destek olmak amacıyla İstanbul Tuzla’da görevlendirildi. 30 Mayıs belediye seçimlerinde çalışmaya yönelik yapılacak olan il başkanları toplantısına katılım sağlayacağız. Kocaeli olarak, İstanbul birinci bölgede yer alacağız. İstanbul Tuzla bölgesine siyaset yapan bir partiyiz. Kocaeli’de ne yaptıysak İstanbul Tuzla’da aynı çalışmayı yapacağız. ESG sistemini uygulayacağız, broşür dağıtacağız. Kocaeli teşkilatları bu konuda antrenmanlı” dedi.

BİZ ÜLKÜCÜLERE İŞ SÖZÜ VERDİK
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın“Bir buçuk yılda büyükşehire 2 bin işçi alınmış. Belediye de ki personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam, kimseyi de işten çıkartmayacağım” sözlerine tepki gösteren Ünlü,  “Doğru bir yöntem değil. Seçimlere yakın bin 500 kişinin işe alınması onları bağlıyor. Onları da atamayacağına göre, kadro doldu açıklaması yapmış Büyükakın. Biz ülkücülere iş sözü verdik. Liderimizi dinledik ve Cumhur ittifakına destek verdik.  Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip. Ama bir zamanı var. 6 ay gibi bir süre vermek zorundayız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNLÜ,, BÜYÜKAKIN'A, TEPKİ, GÖSTERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı