Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 18:59
 
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLIYOR
Kocaeli İşkur İl Müdürlüğü Ve Kocaeli Sanayi Odası İşbirliğiyle Düzenlenecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” Programı için ilgili protokol KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz tarafından imzalandı
Ekonomi Haberi
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Girişimcilik Eğitim Programları İstihdamın Korunması, Arttırılması Ve İşsizliğin Azaltılması Hedefleri Çerçevesinde Girişimciliğin Geliştirilmesi, Yaygınlaştırılması, Ekonomide Yeni İşlerin Yaratılması Ve Sürdürülebilir İşletmelerin Kurulması Ve  Bunların Geliştirilmesi Amacıyla Düzenlenmektedir.

2018 Yılında İşbirliği Kapsamında İşkur İl Müdürlüğü Ve Kocaeli Sanayi Odası Arasında Protokol İmzalanmış Ve Nisan Ayı İtibariyle Eğitimler Başlayacaktır.İmzalanan Protokolle Girişimcilik Kültürünü Yaygınlaştırmak Ve Girişimcileri İş Planı Kavramı İle Tanıştırarak Başarılı İşletmelerin Kurulmasını Sağlamak Amacıyla 40 Gruba Yönelik (1000 Kişi) Olarak Başlatılması Planlanmaktadır.

Girişimcilik Eğitimi Toplamı 32 Saa Olup Kurs Boyunca Gerekli Şartları Taşıyan Kursiyerlerimize (İşsiz Olan) 20 Tl Cep Harçlığı İş Kazası Ve Meslek Hastalığı Ve Gss Primleri Kocaeli İşkur İl Müdürlüğü Tarafından Yapılacaktır.

Kurslar Kocaeli Sanayi Odası Bünyesinde Gerçekleştirilecektir.

Kursa Katılabilmek İçin ;

  • İşkur’a  Kayıtlı Olmak
  • 18 Yaşını Tamamlamış Olmak
  • Bu Program Kapsamında Aynı Seviye Eğitimi Daha Önce

Tamamlamamış Olması Gerekmektedir.

 

Bu Kapsamda Eğitimleri Tamamlanıp, İş Planları Yazan Ve İşlerini Kuran Girişimci  Adaylarına  Kosgeb Kurulundan Başarı İle Geçtikleri Taktirde 50.000 Tl Hibe, ‘0’ Faizli 100.000 Tl  Geri Ödemeli Kredi Desteği Sağlanacaktır.

Kursa Katılım Sağlayarak Girişimcilik Sertifikası Alacak Tüm Katılımcılara Ve Kocaeli İlimize Hayırlı Olması Temennisiyle…

Kaynak: Editör:
Etiketler: UYGULAMALI, GİRİŞİMCİLİK, EĞİTİMİ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı