Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 10:45
 
VALİ YAVUZ'DAN ŞEHİT ÖZDERE’NİN AİLESİNE ZİYARET
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Babalar Günü’nde de şehit ailelerini yalnız bırakmadı, evlerinde ziyaret ederek, şehit babalarının Babalar Günü’nü kutladı
Gündem Haberi
VALİ YAVUZ'DAN ŞEHİT ÖZDERE’NİN AİLESİNE ZİYARET

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen ve onlara özel bir ilgi gösteren, daha önce görev yaptığı yerlerde de Şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkarak, onlara devletin sıcak ve şefkatli yüzünü gösteren Vali Seddar Yavuz, Babalar Günü’nde de şehit ailelerini yalnız bırakmadı, evlerinde ziyaret ederek, şehit babalarının Babalar Günü’nü kutladı.

Ziyaretlerine Gölcük’teki şehit ailelerinden başlayan Vali Seddar Yavuz’a Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, İl Müftüsü Sinan Cihan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mesut Yalçın ve Gölcük İlçe Müftüsü İlyas Öztel eşlik ettiler.

ŞEHİT ÖZDERE’NİN AİLESİNE ZİYARET

İlk olarak, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, 22 Ocak 2016 tarihinde bölücü, hain terör örgütü PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Özel Harekat Polis Memuru Bayram Özdere’nin Gölcük’teki ailesini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, şehidin babası Hasan Özdere’nin Babalar Günü’nü kutlayarak bir süre sohbet etti. Şehit ailesinin de hal ve hatırını soran Vali Yavuz, bir diğer şehit ailesini ziyaret etmek üzere şehit ailesinin yanından ayrıldı.

ŞEHİT DEMİRCAN’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Daha sonra 26 Ocak 1999 tarihinde Mardin’in Midyat ilçesinde F16 pilotu iken teröristlerle çıkan çatışma sonunda şehit olan Hava Füze Üsteğmen İsmail Demircan’ın Gölcük’teki ailesini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, şehidin babası Kısmet Demircan’ın Babalar Günü’nü kutladı. Vali Yavuz, şehidimizin Annesi Hanife Demircan ile bir süre sohbet ederek, her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduklarını belirtti.

ŞEHİT BABASININ BABALAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Gölcük’teki şehit ziyaretlerinin ardından Derince’ye geçen Vali Yavuz’a burada Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün,İl Müftüsü Sinan Cihan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mesut Yalçın ve Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil eşlik etti. Vali Seddar Yavuz, 19 Ağustos 2015 tarihinde Siirt Pervari yolu üzerinde askeri konvoya yapılan bombalı saldırıda şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı'nın Derince’deki ailesine gerçekleştirdi. Şehidin babası Şaban Arlı’nın Babalar Günü’nü kutlayan Vali Yavuz, şehit ailesinin bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. 

VALİ YAVUZ, ŞEHİT YAKINLARINA SABIR DİLEDİ

Son olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde Trabzon Maçka ilçesinde görev yapmakta iken Sümela Manastırı yakınlarında PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Osman Gazi Çetingöz’ün Körfez’deki ailesini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz’a; Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Müftüsü Sinan Cihan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mesut Yalçın ve Körfez İlçe Müftüsü Sabri Bağcı eşlik etti. Şehide Allah’tan rahmet dileyen Vali Seddar Yavuz, “Sizlerin şahsında tüm şehit yakınlarımıza sabır diliyorum. Allah  dayanma  gücü versin. Mevlam sizleri cennetinde buluştursun. Milletimizin gönlünde hem sizin hem de evladınızın ayrı bir yeri var. Bize dair bir görev düşerse elimizdeki imkanlar neyse gayret içerisinde olacağız inşallah” diyerek şehidin babası Kerim Çetingöz’ün Babalar Günü’nü kutladı. Ziyaretlerde şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından tüm şehit ve merhum gazilerimiz için dualar edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, YAVUZ'DAN, ŞEHİT, ÖZDERE’NİN, AİLESİNE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı