BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 19:18
 
VATANDAŞLIK DAĞITAN CUMHURBAŞKANI İNTİHARA KALKIŞTI
Gürcistan eski Cumhurbaşkanı Mikhail Saakashvili’nin Başkent Kiev’deki dairesini polisler aramak isteyince intihar etmeye kalkıştı.Saaskashvili 2013 de Gölcük'e gelmiş ve bazı vatandaşlara Gürcistan vatandaşlığı vermişti.
- Haberi
VATANDAŞLIK DAĞITAN CUMHURBAŞKANI İNTİHARA KALKIŞTI

Eski Gürcistan eski Başkanı Mikhail Saakashvili’nin Başkent Kiev’deki dairesini polisler aramak isteyince intihar etmeye kalkıştı. Yerel medyaya göre sabah saat 7’de kolluk kuvvetleri Saakashvili’nin dairesinin kapısını kırarak içeri girince eski Başkan binanın çatısına çıkarak polisleri intihar etmekle tehdit etti. Güvenlik güçleri o sırada başkent Kiev’deki daireyi aradı. Bölgede güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri hazır bekledi.

Saakashvili, vatandaşlığı düşürülmüş olmasına rağmen Eylül ayında Ukrayna’ya giriş yapmıştı. Yasa dışı sınırı geçmekten suçlu bulundu. Saakashvili, Gürcistan’da yolsuzlukla suçlanıyor. Ukrayna’dan iadesi talep ediliyor.

Saakashvili, "Ukrayna halkı için direndim, beni bu yüzden kaçırmak istiyorlar! Gizlilik içinde yapmak istediler ama olmadı." dedi.

3 saatlik uğraşın ardından Saakashvili, güvenlik güçlerince ikna edilerek çatıdan indirildi, gözaltına alındı. Muhatap olduğu suçlamaların cezası için 5 yıla kadar hapis istenebiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATANDAŞLIK, DAĞITAN, CUMHURBAŞKANI, İNTİHARA, KALKIŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı