Haber Detayı
19 Şubat 2015 - Perşembe 19:17
 
YALI EVLERİ PROJESİ BAŞLIYOR !
Gölcük Belediyesi’nin ‘’Tarihe saygı-Tarih Koridoru’’ çalışmalarında önemli bir yere sahip olan Değirmendere Yalı Mahallesi restorasyon çalışmaları başlıyor.
Değirmendere Haberi
YALI EVLERİ PROJESİ BAŞLIYOR !

14 adet tescilli yapının ve 1 adet tescilli caminin yer aldığı kentsel sit alanındaki,Kültür varlıkları Koruma Kurulunca projesi onaylanmış 2 adet yapının ihalesi gerçekleştirilerek mahallenin yeniden doğmasının ilk adımı atılmış oldu.

                                                         

Tarihe Saygı Projesi

 

Tarihe saygı projesi kapsamında gerçekleştirilecek restorasyon çalışmalarına başlanılacak olması dolayısı ile mutluluğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş; Bu proje,Belediye olarak önceki yıllarda Kazıklı Kervansarayı,Yazlık Ilıcası restorasyonları ile başlattığımız tarihe saygı,tarih koridoru çalışmalarımızın en önemlilerinden birisidir.Yapılacak restorasyon çalışmaları ile Değirmendere Eski Yalı Mahallesi yeniden canlanacak.Burada yapılacak yapılarda,seramik-ahşap,heykel müzesi,ataölyeleri,kafe-restoran,konaklama,hediyelik eşya yeri gibi fonksiyonlar yüklenerek halkımızın istifadesine sunulacak.Şehrimizin tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacak. Kurul onayından geçmiş 2 yapının restorasyon ihalesini gerçekleştirerek bu projenin ilk adımını atmış bulunuyoruz. Hayırlı olsun dedi.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük, Belediyesi’nin, ‘’Tarihe, saygıTarih, Koridoru’’, çalışmalarında, önemli
Yorumlar
Haber Yazılımı