Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 14:37
 
YAŞAMAK İSTİYORUZ
Kocaeli Kadın Platformu,eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un öldürülmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Yaşam Haberi
YAŞAMAK İSTİYORUZ

Kocaeli Kadın Platformu tarafından Belediye İş Hanı önünde geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Hicran Turan, CHP İl Yöneticileri, Kocaeli Kadın Platformu üyeleri katıldı.Açıklamada sık sık "Boşanmayı değil cinayeti engelle" sloganları atıldı.

 

KİMLERİN ELİ VAR BİLİYORUZ

Daha sonra Kadın Platformu adına basın açıklamasını okuyan Sibel Yılmaz şu ifadeleri kullandı; Bu ülkede bir iç savaş var. Bu ülkede kadınlar erkekler tarafından her gün, herkesin gözleri önünde sistemli olarak öldürüyor.  Ama kadınlar ölmek istemiyor. Emine Bulut Hepimizin gözleri önünde öldü. Son sözü “ölmek istemiyorum” du. Sözlerimizi yasımız ile birleştirip, öfkemizi mücadeleye dönüştüreceğiz. Emine Bulut’un boğazına saplanan bıçakta kimlerin eli var biliyoruz. Emine Bulut’u kim öldürdü.

 

BİR ŞEYLER DEĞİŞECEK

Artık bir şeyler değişecek.  Annelerinin başında çığlık atan küçük kız çocuklarına bir söz veriyoruz. Kanlar içindeki annesine “anne lütfen ölme"  diyen o küçük kıza borçluyuz. Kadın erkek eşitliğinin sağlandığı, kadına yönelik şiddetin son bulduğu bir hayatı borçluyuz bu kız çocuklarına. Ve buradan diyoruz ki; artık bir kişi daha eksilmeyeceğiz. Öfkemizle, hıncımızla kadın düşmanı politikalarına karşı duracağız.

 

BİR  KİŞİ DAHA EKSİLMEYECEĞİZ 

Kadınların bu ülkede can güvenliği sorunu varken bizler yaşam hakkımız için sokakta, adliye koridorlarında olmaya devam edeceğiz. “Asla yalnız yürümeyeceksin” “Ölmek İstemiyoruz” “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” diyerek kadın dayanışmasını ve mücadelemizi yükselteceğiz”  

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAŞAMAK, İSTİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı