Haber Detayı
22 Temmuz 2015 - Çarşamba 17:29 Bu haber 1314 kez okundu
 
YATIRIM PLANLARI GÖRÜŞÜLDÜ !
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başlattığı bir proje olan, İlçelerin Değerlendirilme Toplantısı’nın ilk ayağı dün ilçemizden start aldı.
Gölcük Haberi
YATIRIM PLANLARI GÖRÜŞÜLDÜ !

Vali Güzeoğlu Başkanlığında yapılan toplantıya, Kaymakam Adem Yazıcı ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile ilimizde ki ve ilçemizdeki daire müdürleri katıldı. Yaklaşık 3 saat süren değerlendirme toplantısında, Gölcük’ün geleceği masaya yatırıldı

 

Gölcük projelerinin ve geleceğinin ele alındığı Değerlendirme toplantısı, dün Belediye Meclis toplantı salonunda, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında yapıldı. Toplantıya, Kaymakam Adem Yazıcı ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü M. Faruk Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cevdet Çal, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile ilimizde ki ve ilçemizdeki daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

 

Değerlendirme Toplantısı, Vali Güzeloğu’nun konuşmasıyla başladı. Vali Güzeloğlu, yaptığı açılış konuşmasında şunları dile getirdi: “Bugün İl geneli Valiliğimizce başlatılan ilçe değerlendirme toplantılarını ilkini, güzel ilçemiz Gölcükte sizlerle yapmaktan ve beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Gölcük’ten başlatılan bu toplantımızın, ilçeler adına önemli kazanımlar getirilmesin diliyorum. Ayrıca, Suruç ilçemizde menfur saldırıyla hayatını kaybeden 32 şehidimize, Adıyaman’da şehidimize ve bugün Şanlıurfa’da şehit edilen 2 polisimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kocaeli biliyorsunuz adını güzellikleriyle duyuran, Türkiye’nin ekonomi alanlarıyla da çok önemli bir şehir. Sanayinin merkezi olan Türkiye’nin en önemli dış ticaretini gerçekleştiren, Türkiye’nin gelecek hedeflerine önemli katkılar sunan bir il. Gölcük Kocaeli’nin en önemli ilçelerinden birisi olan merkez konumunda. Doğal güzellikleriyle hem ülkemizin hem de ilimizin incisi.

 

“Bu toplantılar görev yaptığımız her ilde, çok faydalı olarak değerlendirdiğimiz bir buluşma. İlimizde ve ilçelerimizde yapılan yatırımların tek bir hedefi vardır o da vatandaşların mutlu olması ve o ilin kapasitesinin daha yükseğe çıkmasını hedefliyor. Alınacak ve alınması istenen kararların, buna bağlı yapılması istenen çalışmalar ile ortak karar alınarak yapılmasını sağlayan bir toplumdur. Bugün burada olan siyasi partilerimizin, esnaflarımızın, STK’ların, muhtarların düşünceleri bizler için çok önemlidir. Yeni yüzyılın en önemli bakış açısı etkileşim ve iletişimdir. Tek taraflı kararların alınması insanları mutlu etmez. Hedef insanın mutluluğu ise buna hizmet edecek ve bu hedeflere ulaşılacak kararların alınması, eksiklikleri giderilmesidir. Bu temel yatırım ve hizmet algısı, yönetim kalitesine ve yaşam kalitesine de etki edecektir. Bu açıdan bakıldığında Kocaeli’mizde zaten var olan yatırımlar daha da ileri boyut kazanacaktır.”

 

“Devlet milletİ için vardır. Devlet millete hükmetmek için değil, hizmet için vardır. Bu anlamda, bizlerin tek amacı millete hizmet etmektir. Millete hükmetmek bizim asla düsturumuz değildir. Bugünkü ilk toplantımız ve diğer ilçelerde yapacağımız toplantılar 2015 yılının perspektifini çekecektir. Bu noktada, muhtarlar çok özel yerdedir. Göreve başladığımdan bu yana, muhtarlarımızla iletişimimiz gerçekten çok iyi oldu. Muhtarlarımızın bu yaklaşımda ilk sırada yer alması bizler için önemliydi. Seçilen ve mahalle bazlı muhtarlarımız halkımızın sıkıntılarını ve sorunlarını bizlere taşımanız çok önemlidir. Önümüzdeki süreçte muhtarlarımızı mahallelerinde de ziyaret edeceğiz. Bizlerin bir amacı muhtarlarımızın hizmetlerini en iyi sıraya çıkartmaktır.”

 

“Önümüzdeki günlerde, vatandaşlarımızı bilgi alabileceği, her yatırımımızı rahatlıkla görebilecekleri, bilgi edinebilecekleri web portalını da hayata geçireceğiz. Orada tek bir bölüm olarak web portalı açmayacağız. Vatandaşlarımızın da isteklerini taleplerini de alabileceğimiz bir portal hazırlayacağız. Bizim göremediklerimizi vatandaşlarımız muhtarlarımıza onlarda bize iletecekler. Bu portalın değerlendirmesini en kısa sürede tamamlayacağız ve halkımıza duyuracağız. Bu portal denetim, gözetim, istekler, hizmet konusundaki yetersizliği bildirim yapabilecek. Bu portala yazılacak her bir bildirim anında değerlendirilecek ve bizlere ışık tutacaktır. bu toplantıda katılanlara toplantı sonunda ev ödevi verilecektir. Bu toplantının ilki oluyor fakat sonuncusu olmayacaktır. Toplantılarımız devam edecektir” dedi.

 

Vali Güzeloğlu’ndan söz alan Kaymakam Yazıcı, sunumunu 3 aşamalı yaptı. “Öncelikle sayın Valimize, direktif ve talimatlarıyla ilçemizdeki yapılan ve yapılacak olan yatırımların görüşülmesi ve ilçemizin sorunlarının masaya yatırılması açısından ilk önce Gölcük’ü seçmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Gölcük’te 1933 kurulan Donanma Komutanlığı, Gölcük’ün 1936 yılında ilçe kabul edilmesinden sonra resmiyetini kazanmış, Körfez’in incisi bir ilçedir. 1950’li yıllardan sonra sanayisinin başladığı ilçemizde, 1999 yılında üzücü afetin meydana gelmesi ile umutsuz konuşmalara rağmen, Allah’a şükürler olsun ki devletimizin milletimizin el ele vermesiyle adeta yenilenmiştir. Gölcük’ümüz son 10 yılda çok ciddi yatırımlar almış, çok önemli sorunları olmayan bir ilçedir.”

 

Gölcük’te devam eden yatırımlarımız 8 proje ve 42 buçuk milyon lira. Bu bağlamda yapımına devam edilen okullar var. İlçemizin merkezinde bulunan Gazi Ortaokulunun yıkılması ve arsasına karşılık 5 okulumuzdan 4’ü tamamlanmış son okulumuz olan Çiftlik İlköğretim okuludur. Okulumuzun yapımına devam ediliyor. Bir diğer projemiz Fen Lisesi Pansiyonumuzdur. Bu pansiyonumuz 150 erkek, 150 kız öğrencimizi içimde barındıracak toplam 300 öğrenci kapasitesi ile Eylül ayında hizmete girecek. Bir diğeri İmam Hatip Ortaokulu, Şirinköy’de yer alan kalıcı işyerlerinin yerine İmam Hatip Ortaokulu’na çevireceğiz. 16 derslikli olacak olan okulumuz yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilecek. İlçemizde Kredi Yurtlar Kurumu Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu eksikliği vardı. Bizler bu proje ile birlikte bu eksikliği de gidereceğiz. Gençlerimizin sosyal, sportif ve kültürel boşluğunu giderecek olan Gençlik Merkezimize çok kısa sürede ulaşacağız. İlçemizin çok önemli ihtiyacını giderecek olan Adliye Sarayı inşaatımız tüm hızıyla sürüyor. 6 ay içerisinde bitecek olan Adliye Sarayımız ile Gölcük adından bahsettirecektir. Bir diğer projemiz olan Sevgi Evleri 40 yatak kapasiteli ve 3 bloktan oluşuyor. 3 aylık gecikme olmasına rağmen açıldığında çok önemli hizmetler verecektir. Tarımsal projelerde Hisardere Islahı projemiz. Hisardere 2010 yılı Ekim ayı yaşanan sel felaketinden sonra hızlandırılmış olan bu projede belediyemizin çok önemli hizmetleri var. Yatırıma 2014 ayında alınarak 7 km uzunluğunda ıslah bandı, 4422 metre beton duvar, 7366 metre taş tahkimat, 6 adet seki, 70 eğim kıncı ve 1 köprü ile Ağustos ayında bitirilmesi öngörüyor.”

 

Kaymakam Yazıcı’nın sonrasında söz alan Belediye Başkanı Ellibeş, projeler ile alakalı olarak, “Bugün Sayın Valimizin başlattığı Değerlendirme Toplantısının ilkini Gölcük’te gerçekleştirmemiz bizleri gerçekten çok mutlu etti. Sayın Valimize, Gölcük’ü seçmesinden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Ellibeş, daha sonra sunumlarına geçerek, seçimlerden önce halka söz verdikleri ve tamamladıkları projeleri tanıttı. Başkan Ellibeş ayrıca yapımı süren projeleri de anlatarak Vali Güzeloğlu’nu bilgilendirdi. Başkan Ellibeş’in 17 Ağustos Rahvan At Yarışları Pistine yaptıkları projeye Vali Güzeloğlu’ndan destek geldi.

Hatta Vali Güzeloğlu bu projenin Otistik Çocukların Rehabilite edilmesi ve atla terapi yapılması için özel bir tesise kavuşturulması önerisi geldi.

 

Projeyi beğenen Vali Güzeloğlu, başta Kaymakam Yazıcı ve Belediye Başkanı Ellibeş’i tebrik ederek, “Yapmış olduğunuz bu proje oldukça başarılıdır. Ben sizin yerinizde olsam, bu projenin içerisine engelli çocuklarımızın da yararlanabileceği ve rehabilite amaçlı kullanıma yarayabilecek şekle getirirdim. Çünkü hiçbir çocuk veya hiçbir vatandaşımız engelli diye ne hor görülmeli ne de dışlanmalıdır. Bu türdeki projeler halkımızın yararına olup, engelli vatandaşlarımızın da sosyal hayata entegre olmasına önemli katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

 

Bu arada, Başkan Ellibeş’in sunumunda, Halıdere eski Belediye Hizmet binasının 25 yıllığına Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliğine 25 yıllığına tahsis edildiği ve bunun için sadece imzaların kaldığını belirtmesi üzerine, Vali Güzeloğlu projenin getirilmesini ve imzalanmasını istedi.  Bu çağrı üzerine, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney ve Belediye Başkanı Ellibeş ile Vali Güzeloğlu devir teslim protokolünü birlikte imzaladılar.

Bu arada, gerek Kaymakam Yazıcı’nın sunumunda, gerekse Başkan Ellibeş’in sunumunda sık sık araya giren Vali Güzeloğlu, ilgili müdürlüklerden ve ilgili mahalle muhtarlıklarından görüş ve bilgi alması, toplantıya katılanlar tarafından takdirle karşılandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YATIRIM, PLANLARI, GÖRÜŞÜLDÜ, !,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YATIRIM PLANLARI GÖRÜŞÜLDÜ !
YATIRIM PLANLARI GÖRÜŞÜLDÜ !
Yorumlar
Haber Yazılımı