Haber Detayı
14 Ağustos 2018 - Salı 14:03
 
YAZLIK KADIRGA YAYLA ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
İlimizde yaz aylarında pek çok isim altında şenlik, festival düzenlenir. 1989 yılından bu yana düzenlenen ve en yüksek katılımlı, en hareketli şenliklerin başında Yazlık Kadırga Şenlikleri gelir. Karadeniz dışındaki katılımı en yüksek şenlik olama özelliğini de taşıyan Yazlık kadırga şenliklerinin bu yıl 29.sunu gerçekleştiriyor. Yazlık Kültür ve Doğayı Koruma Derneği kurucularından ve halen Başkanı olan Ziya Atalar Karadeniz müziğinin sevilen ulusal ve yerel sanatçılarını yer alacağı şenliğe tüm halkımızı bekliyoruz.
Kültür Haberi
YAZLIK KADIRGA YAYLA ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İlimizde yaz aylarında pek çok isim altında şenlik, festival düzenlenir. 1989 yılından bu yana düzenlenen ve en yüksek katılımlı, en hareketli şenliklerin başında Yazlık Kadırga Şenlikleri gelir. Yazlık Kadırga Şenlikleri’ni Yazlık Kültür ve Doğayı Koruma Derneği organize eder. Bu derneğin kurucularından ve halen Başkanı olan Ziya Atalar 29. yapılacak olan şenliklere tüm halkımızı davet ediyor.

ÜÇ GÜN EĞLENCE
Dernek kurucusu Ziya Atalar “Biz 1989 yılından bu yana şenliğimizi organize ediyoruz. Her yıl daha görkemli, daha neşeli geçer. Eskiden Kadırga Şenliği Yazlık Belediyesi’nin desteği ile yapılıyordu. Yazlık Belediyesi kapanınca Gölcük Belediyesi bize önemli destek verdi. Başkan Mehmet Ellibeş’en hakkını ve emeğini inkâr edemeyiz. Ama bizim için Kadırga Şenliği, her türlü siyasi görüşün üzerindedir.  Kadırga Şenliği, hemşerilerin birbirine kavuştuğu, buluştuğu, birlikte eğlendiği çok önemli bir organizasyondur. Şenlik alanımız da mükemmel hale geldi. Yazlık Kadırga Şenliği bu yıl da çok görkemli olacak. Karadeniz dışındaki katılımı en yüksek şenlik olama  özelliğinide taşıyan Yazlık kadırga şenliklerinin bu yıl 29.sunu gerçekleştirmenin gururunu taşımaktayız,  Karadeniz müziğinin sevilen ulusal ve yerel sanatçılarını yer alacağı şenliğe tüm halkımızı bekliyoruz”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZLIK, KADIRGA, YAYLA, ŞENLİĞİ, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı