Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 14:17
 
YENİ GÖLCÜK'ÜN HABERİ T.B.M.M GÜNDEMİNE OTURDU !
Yeni Gölcük’ün hafta başında kamuoyu gündemine getirdiği Değirmendere’de ki ormanın kesilmesi olayı ile ilgili meclise soru önergesi veren İyi Parti Kocaeli Millevtekili Lütfü Türkkan Meclis oturumunda yaptığı konuşmada “Bunun ismi ağaç katliamıdır. AKP’nin en mümeyyiz vasfıdır ağaç katliamı yapmak “dedi.
Gölcük Haberi
YENİ GÖLCÜK'ÜN HABERİ T.B.M.M GÜNDEMİNE OTURDU !

İyi parti Milletvekili Lütfü Türkkan Meclis genel kurulunda yaptığı açıklamada AKP Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun kendisine yönelik söylediği “Sayın vekilin doğa katliamı söylemi maksatlı ve sığ bir ucuz siyasi söylemdir. Kocaeli vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyorum.” sözleriyle eleştirince Türkkan’ın cevabı sert oldu:

Türkkan konuşmasında Katırcıoğlu'na “Öncelikle sayın milletvekilinin konuşmasının sonunda ifade ettiği "sığ ve ucuz siyaset ve siyasetçi" lafını iade ediyorum. Derinlikle ilgili bir mesafe ölçümüne kalkarsak çok ciddi sıkıntıya düşeceğini de düşünüyorum.”dedi

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan geçtiğimiz günlerde yerel basına da yansıyan Gölcük Değirmendere’nin üst bölümlerinde kalan ormanlık alanda meydana gelen tahribatı TBMM gündemine taşımış, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti.

Önergesinde Gölcük Değirmendere’de doğa katliamı yapıldığını söyleyen Türkkan, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nün görev alanında olan bölgede bu kurumdan habersiz böyle bir uygulamanın yapılmasının mümkün olmadığını yazmış ve Bakan’a sorular sormuştu. Türkkan’ın önergesini verdiği gün Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nden de açıklama geldi.

Türkkan’ın önergesi Meclis Genel Kurulu’nda tartışma konusu oldu. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türkkan’ın önergesini “Sayın vekilin doğa katliamı söylemi maksatlı ve sığ bir ucuz siyasi söylemdir. Kocaeli vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyorum.” sözleriyle eleştirince Türkkan’ın cevabı sert oldu:

“Öncelikle sayın milletvekilinin konuşmasının sonunda ifade ettiği "sığ ve ucuz siyaset ve siyasetçi" lafını iade ediyorum. Derinlikle ilgili bir mesafe ölçümüne kalkarsak çok ciddi sıkıntıya düşeceğini de düşünüyorum.”

Türkkan, Katırcıoğlu’nun sözlerinin kendi görüşü olmadığını söyledi:

“Zaten okuduğu da kendi görüşleri değil, Gölcük Orman Müdürlüğünün kamuoyuna yaptığı bir bildiriyi okudu sayın milletvekili. Ama o bölgedeki ağaç katliamını herkes bilir. Ağaç katliamına karşı verilecek bir cevap olarak da buna bir gençleştirme, vesaire gibi bir kılıf hazırlamaya çalışıyorlar.”

Gölcük ve Başiskele’deki ruhsatsız taş ocaklarını eleştiren Türkkan ağaç katliamı yapıldığını ifade etti::

“Gölcük'te zaten çok ciddi anlamda insanların sağlığına, insanların yaşamına engel olan ruhsatsız taş ocakları işletmesi devam ediyor. Başiskele'de ve Gölcük'te vatandaşlar arasında dolaşırlarsa bu şikâyetleri duyarlar. Bunun bizim tarafımızdan dile getirilmesinden rahatsız olmak yerine, mevcut katliama dur demek için iktidarın payandası olan bürokratlara gidip bu konuyu aksettirmeleri daha doğru bir yol olacaktır diye düşünüyorum. Gölcük halkı bundan rahatsızdır. Gençleştirmek değildir bu, bunun ismi ağaç katliamıdır. Sadece Gölcük'te değil ki, bütün Türkiye'de ağaç katliamı yapıyor. Adalet ve Kalkınma Partisinin en mümeyyiz vasfıdır ağaç katliamı yapmak. "Biz yerine ağaç ekiyoruz." lafı nedir biliyor musunuz? O memleketi, devleti soymanın bir başka yoludur çünkü ağaç sayılamayan bir ihaledir. "Her yere çiçek, ağaç ekiyoruz." diye -bakın belediyelere de- en çok ihale yolsuzlukları ağaç ve çiçek ekme işlerinde olmuştur.”

İYİ Partili Türkkan, Kocaeli’nde bir ihaleye verilen miktarı da sert sözlerle eleştirdi:

“Geçen gün Kocaeli'de bir ilçe belediyesiyle ilgili elime bir belge geldi. Ufacık ilçenin sadece çim biçme ihalesine 2 milyon lira vermişler. 2 milyon liraya Türkiye'nin çimini biçersiniz ya, ufacık bir ilçenin çim biçme işini 2 milyon liraya vermişler. Yazıklar olsun! Bu memleketin evlatları akşam yorganın altına aç girerken o 2 milyon lirayı onlara aktaran zihniyete yazıklar olsun!”

 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ, GÖLCÜK'ÜN, HABERİ, T.B.M.M, GÜNDEMİNE, OTURDU, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı