Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 18:26
 
YENİCE'DEN GFSD'DE FOTOĞRAF SUNUMU
Gölcük fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD), dün akşam dernek binasında, “Beyaz ve Altın”, “Renk Siz siniz” ve “Hey gidinin efesi” isimli sunumu ile Fotoğraf Sanatçısı Seçkin Yenici’yi dernek binasında ağırladı.
Sanat Haberi
YENİCE'DEN GFSD'DE FOTOĞRAF SUNUMU

İlçemize getirdiği ülkemizin önemli Fotoğraf Sanatçıları ve başarılarıyla dikkat çeken GFSD bu hafta önemli bir Fotoğraf Sanatçısını daha ağırladı. Dün akşam dernek binasında ünlü Fotoğraf Sanatçısı Seçkin Yenici’yi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren GFSD Başkanı İsmail İkiz, katılımlarından dolayı başta Seçkin Yenici’ye ve katılımcılara çok teşekkür etti. Başkan İkiz’in ardından sözü alan Yenici, dernek üyelerine ilgilerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

YENİCİ KENDİNİ TANITTI
Fotoğraf Sanatçısı Yenici, sunum öncesinde yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “1973 tarihinde Manyas’ta doğdum. Aslen Akhisarlı olup Üniversiteyi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü-Dokuma Tasarımı bölümünde tamamladım. 25 yıl Kumaş Tasarımcısı olarak çalıştım. Şu anda Serbest Fotoğrafçı olarak çalışma hayatına devam etmekteyim. Çocukluğumda babam sayesinde fotoğraf ve fotoğraf makineleri ile tanışmamın ardından 2000li yıllarda fotoğraf hobimi ilerletmeye başladım. Birçok karma fotoğraf sergisinde yer aldım, dört adet kişisel fotoğraf sergisi açtım.”

GFSD ÜYELERİ İLGİ GÖSTERDİ
“Uluslararası ve ulusal birçok fotoğraf yarışmalarında, katıldığı fotoğrafları ile ödüller aldım. Ulusal yayın yapan basılı ve sanal fotoğraf dergilerinde yazıları ve portfolyosu yayınlandı. Uluslararası web sitelerinde fotoğraf portfolyosu yayınlanıyor. Birçok fotoğraf gösteri ve söyleşisi düzenledim. “Renk Siz siniz” adlı sunumumda aslında fotoğrafların siyah beyaz olmasının sebebi fotoğraf renksiz olsa bile “Siz renkli insanlarsınız” demeye çalıştığımız bir eserimdir. Bugün üç sunum ile sizlerin karşısında olacağım. İlginizden ötürü hepinize tekrar teşekkür ediyorum.”

TOSUN’DAN YENİCİ’YE KARİKATÜR JESTİ
Söyleşinin ardından İlçemizin Gölcüklü Uluslararası Karikatürist sanatçısı Yaşar Tosun, Ünlü Fotoğrafçı Seçkin Yenici’ye, kendisinin çizilmiş olduğu karikatürü teslim etti. Yenici ise Karikatürist Yaşar Tosun’a teşekkürlerini dile getirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİCE'DEN, GFSD'DE, FOTOĞRAF, SUNUMU,
Yorumlar
Haber Yazılımı