Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 11:42
 
''YİNE YENİDEN EL ELE BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ''
İki döne Muhtarlık görevini yapan Gölcük Yeni Mahalle Muhtarı Sayit Turgut 3. Dönem tekrar Yeni Mahalle muhtar adayı olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Turgut “Yine yeniden mahallelimle el ele başaracağız” dedi.
Siyaset Haberi
''YİNE YENİDEN EL ELE BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ''

Gölcük Yeni Mahalle Muhtarlık adaylığını açıklayan Muhtar Sayit Turgut  “ben 10-01- 1958 Gölcük Doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Gölcük'te tamamladım. Evli 3 çocuk babasıyım. 1980 yılında Kocaeli'nde Pirelli fabrikasında iş başı yaptım. 24 yıl fabrika hizmetimin ardından 2004 yılında Pirelli lastik fabrikasından emekli oldum. Emekliliğimin ardından 2004- 2009 yılları arasında yeni Mahalle muhtarlığında birinci Aza ve sekreter olarak görev aldım. Bu süre içerisinde muhtarlık hakkında her şeyi iyice öğrendim. 

MAHALLEME FAYDALI OLMAYA ÇALIŞTIM
Turgut “O dönemlerde yapmış olduğum hizmetlerde mahalle halkımızın güvenini kazandım. 2009 yerel seçimlerinde yeni Mahalle eski muhtarın desteği ve mahalle sakinlerin oyları ile Muhtar Seçildim. Muhtarlıkta 2. Dönemimi tamamlamaktayım. Bu görevim süresinde Mahalle sakinlerimin sıkıntılarını Devlet Kurumları ile iş birliği içerisinde çözmeye çalıştım. Gücüm yettiğince mahalleme faydalı olmaya çalıştım. Mahallemizin içerisindeki birçok sıkıntıları yetkililerimizle paylaşarak bu sıkıntılar giderildi. Burada en önemli hizmetlerimizden biri olan Yeni mahalle ile Barbaros Hayrettin Bulvarına bağlantı yolunun gerekli olduğunu yetkililerimize bildirdim. Yetkili belediyemiz tarafından bu bağlantı yolun yapılması mahallemiz için en büyük bir hizmet oldu. 

Turgut “Mahalemize kapalı pazar yeri yapıldı. Aynı zamanda Muhtarlık hizmet binamızla birlikte Kurs merkezleri açıldı. Bizleri hizmetleri ile yalnız bırakmayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere tüm yetkililerimize gönülden teşekkür ederim. Ben yeni Mahalle Muhtarı olarak mahalle sakinlerimizin tüm sıkıntılarına çare aramak için tüm gayretlerimi sarf ediyorum. 2019 yerel seçimlerinde tekrar adayım. Mahalle sakinlerimizin desteklerini bekliyorum. Muhtarlık gerçekten aslında bir gönül işidir. Bizde insanlarımıza gönülden hizmet için yola çıktık” dedi.
  

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''YİNE, YENİDEN, EL, ELE, BİRLİKTE, BAŞARACAĞIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı